آخرین خبرها
خانه / برنامه های تمرینی بدنسازی / ۱۳ روش برای چربی سوزی و عضله سازی

۱۳ روش برای چربی سوزی و عضله سازی

 

۱۳ روش برای چربی سوزی و عضله سازی

به شما گفته شده بود که وقتی در حال عضله سازی هستید چربی سوزی غیر ممکن است.این هم ۱۳ حقه که به شما کمک خواهد کرد بسیار سریعتر از آنچه فکر میکردید به اهداف بدنیتان برسید.

برد بورلند یک متخصص نیرو و مبارزه با بیماری,نجات یافته از سرطان و موسس وورک آوت لب میباشد.

بسیار خب,شما میخواهید همزمان با چربی سوزی کمی هم عضله سازی کنید.به نظر غیر ممکن است؟نه واقعا.به کار بردن چند حقه ی کوچک و عمل به برنامه ی ورزشیتان شما را سریعتر از آنچه فکر میکنید به هدفتان میرساند.در زیر ۱۳ حقه,راهنما و استراتژی وجود دارند تا شما را در مسیر چربی سوزی موثر و در عین حال به دست آوردن عضله هایی که به سختی برای آنها زحمت کشیدید قرار دهند.رژیم گرفتن چه فایده ای دارد وقتی همه ی ترستان از این است که عضله هایتان تحلیل روند؟

۱۳ روش برای ساختن یک بدن فوق العاده

برنامه تمرینی بدنسازی - www.maxstar.ir

#۱ – وقتی در حال چربی سوزی هستید وزنه ی سنگین بلند کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که من در بسیاری از روش ها دیده ام این است که افراد در طول فاز تمرینی رژیمشان وزنه های بسیار سنگین یا بسیار سبک بلند میکنند.بلند کردن وزنه ی سبک به عضله ها پیغام میفرستد که کوچکتر شوند.اگر شرایط مورد نیاز را برای رشد بیشتر و قویتر شدن عضله فراهم نکنید,خب طبیعی است که تحلیل میرود.پس به سراغ وزنه های سنگین بروید و حتما در همه ی زمان با استفاده از فرم و تکنیک مناسب آن را بلند کنید.وزنه های بزرگ عضله های بزرگ میسازند و در عوض چربی بیشتری میسوزانند.

#۲ – از تمرینات اشتباه و ساده دست بکشید

یک حقه ی دیگری که بسیاری از ورزشکاران دوست دارند به برنامه ی تمرینیشان اضافه کنند استفاده از تمرین های معروف به “تک مفصلی”مانند بسیاری از تمرینات کابلی و دستگاهی برای تعداد دفعات زیاد میباشد.مطمئنا به پمپ عضلات میرسید اما فقط همین مزیت را دارد.پس با توجه به نکته ی بالا,وزنه های سنگینتری بلند کنید,حرکات اصیل و اصلی تاثیرات چربی سوزی بیشتری نسبت به دفعات زیاد وقت تلف کردن با دستگاه ها دارد.تمرینات دستگاهی تک بازو,خمیده,کابل از پشت را برای شخص دیگری بگذارید.

#۳ – مصرف چربی های سالم را افزایش دهید

به احتمال زیاد شما دارای نوعی رژیم غذایی با کربوهیدرات کم همراه با منابع قندی رژیمی و غذاهای افتضاح هستید.با اینکه همه ی اینها خوب و مفید هستند,چربی بسیار کمی دارند و این بد است.چربی ها نه تنها از عملکرد و ساختار هورمون های کلیدی مناسب و ضروری پشتیبانی میکنند بلکه به تامین انرژی مورد نیاز بدن با مصرف کربوهیدرات کمتر نیز کمک میکنند.به هر حال,از آنجایی که چربی تقریبا حاوی ۹ گرم کالری است بالاخره کمی مشکل آفرین است.منابع عالی به این منظور عبارتند از آووکادو,آجیل,مغز بادام و کره ی بادام زمینی,سالاد حاوی روغن زیتون و تخم مرغ.

#۴ – مصرف آب به سوخت و ساز پروتئین کمک میکند

بله,درس های ابتدایی در مورد رژیم غذایی مهم هستند و باید در حین انجام رژیم غذایی تکرار شوند.جذب آب یکی از مهمترین جنبه های نه تنها یک رژیم چربی سوز است بلکه برای داشتن سلامتی بدن مهم است.بدون جذب آب مناسب,فعالیت های بیشماری در بدن انجام نخواهند شد و برخی حتی دیگر اتفاق نخواهند افتاد.همچنین برای سم زدایی بدن نیز مفید میباشد,جذب آب سلول های عضله ای برای سوخت و ساز مناسب و ایجاد حس سیری در شخص تنها تعداد کمی از مزیت های آن است.سعی کنید روزی یک گالون آب بنوشید.

#۵ – روشی برای افزایش متابولیسم

مصرف زیاد یا بیش از حد کالری ها در بازه های زمانی انتخابی رژیم غذاییتان میتواند به روش های متفاوتی مفید باشد.یکی از این روش ها این است که میتواند به افزایش متابولیسم آرام بدن حتی با وجود کاهش مصرف کالری در هفته ی اخیر کمک کند,و دومین روش این است که میتواند مقدار زیادی آرامش روانی مورد نیاز بدن را نیز تامین کند.برای یک یا دو وعده ی غذایی در یک روز یک وعده ی غذایی مغذی قدیمی خوب داشته باشید.هر چیزی بیش از این مقدار باعث جلوگیری از تلاش های چربی سوزی شما میشود.

#۶ – حرکات ترکیبی انجام دهید,کارا تر باشید

انجام حرکات ترکیبی(چند بخشی)سریعترین و موثرترین روش نه تنها برای عضله و نیرو سازی بلکه همچنین برای چربی سوزی میباشد.حرکات ترکیبی بزرگ مانند اسکوات,وزنه برداری ، پاورلیفتینگ,کشتی و شنا از حجم بسیار زیادی از عضله ها استفاده میکنند و در نهایت بافت عضله ای بیشتری میسازند که در این صورت به عنوان یک کارخانه ی چربی سوزی عمل میکند.همچنین,کم نگه داشتن تعداد دفعات حرکت به شما اطمینان حفظ عضله هایتان در طول یک بازه ی زمانی رژیم غذایی را میدهد.

#۷ – برای افزایش کالری سوزی HIIT را اضافه کنید

مطمئنا حالت دائمی و پایای تمرینات هوازی(مخصوص قلب)جای مخصوص به خودش را در هر برنامه ی تمرینی دارد,اما شما خواهان قابلیت چربی سوزی در حین به دست آوردن عضله هستید.تمرینات وقفه ای شدید(HIIT)روش فوق العاده عالی ای برای افرادی که خواهان چربی سوزی حتی پس از پایان تمرینشان هستند میباشد.این تمرینات را میتوان به طور طبیعی هر موقع از ۴ تا ۳۰ دقیقه انجام داد.HIIT از یک پروتکول نسبت فاصله ی مدت زمان های کوتاه برای تمرین های شدید همراه با مدت زمان بیشتری برای تمرین های سبک تر استفاده میکند.این دو مرحله ی متفاوت از شدت و سختی تمرین در چندین دور از تمرین ادامه خواهند داشت.

#۸ – از کاهش وزن نهراسید

یک باور قدیمی وجود دارد که میگوید اگر شما وزنتان را کاهش دهید همچنین عضه و نیرویتان را نیز کاهش میدهید.این یک سوء تفاهم عمومی است و متاسفانه از نوعی هم هست که هر کسی را قانع میکند.به هر حال دلیلی هم به خاطر این گفته وجود دارد.

شما قصد دارید که با یک رژیم عاری از کالری همراه با کاهش کربوهیدات کمی هم وزن آب بدن را کاهش دهید.از آنجایی که کربوهیدرات ها آب را جذب میکنند این کاهش در کربوهیدرات مسلما باعث کاهش آب بدن و به طبع آن باعث کاهش نیروی بدن میشود.نا امید نشوید,پس از چند روز تحمل بدن حالت آمادگی خود را بازیافته و هر گونه کمبودی را جبران میکند.

#۹ – هر موقع نیاز دارید دست بکشید,ولی کاملا آن را ترک نکنید

بله,رژیم گرفتن سخت است و در گاهی مواقع جان را به لب میرساند.رژیم همراه با تمرینات شدید میتواند گاهی شما را با خستگی مفرط از پا در آورد.تفاوت بین کمی دست از رژیم گرفتن برای تغذیه ی مناسب بدن و بازگشت انرژی به بدن و دست کشیدن کامل از آن را یاد بگیرید.با خودتان صادق باشید و کاری را که باید انجام دهید,انجام دهید.

#۰۱ – از مدت زمان ها استراحت خود کمال استفاده را ببرید

یک تقویت کننده ی عالی انرژی و بنیه ی  دیگر تجربه و استفاده ی کامل از مدت زمان های استراحت بین ست ها یا مجموعه تمرین ها میباشد.آیا استراحت خوبی بین تمرین هایتان انجام میدهید؟آیا اصلا از آنها استفاده میکنید؟تنظیم زیاد یا کم زمان استراحت بین تمرین ها میتواند همه چیز را تغییر دهد.یک لحظه استراحت و نفس گرفتن در طول حرکات ورزشی میتواند به راحتی یک عامل ادامه دهنده ی عالی باشد,مخصوصا در جلسات تمرینی شدیدی که نفس شما را بند می آورند.کمی بیشتر به زمان های استراحت بین تمرین هایتان دقت کنید – ممکن است شگفت زده شوید.

#۱۱ – وقتی که لازم است رژیم غذایی و تمریناتتان را تعدیل و تنظیم کنید

تعدیل و تنظیم کردن رژیم غذایی و تمریناتتان بدون در نظر گرفتن اینکه با چه هدفی آنها را انجام میدهید دیر یا زود ضروری میشود.اما دانستن اینکه چه موقع در برابر تغییرات حتمی در برنامه و هدفتان این کار را انجام دهید مسئله ی دیگری است.دو نکته را باید در نظر گرفت : یک,به هر برنامه و هدفی مدت زمانی برای تاثیر گذاشتن بدهید.معمولا ۳ یا ۴ هفته زمان کافی ای برای اینکه ببینید اوضاع بر وقف مراد پیش میرود یا خیر میباشد.دو,در هر زمانی تنها یک چیز را تغییر دهید.تغییر بسیاری از متغیر ها به صورت یک جا تنها باعث ایجاد سردرگمی در اینکه چه چیزی خوب کار کرد و چه چیزی خوب کار نکرد میشود.

#۱۲ – نحوه ی عملکرد خود را ثبت و بررسی کنید

نمیدانم چگونه باید بر اهمیت ظبط و ثبت نحوه ی عملکردتان تاکید کنم.خانه ها دارای طرح میباشند,شما هم باید وقتی هدف شما ساختن یک فزیک بدنی فوق العاده هست همینطور باشید.بازخورد های ارزشمند,بررسی تغییرات و داشتن یک نقشه و طرح مکتب کلی یک ابزای بسیار مفید در مسیر شما برای رسیدن به اهدافتان میباشد.

#۱۳ – به خودتان زمان زیادی بدهید

شکیبایی خوی پسندیده ای است و وقتی به درستی این جمله پی میبرید که سعی در افزایش حجم عضله داشته باشید و به هدفتان برسید.سعی کنید بفهمید که شما در حال انجام یک طرح بلند مدت هستید.هر روز شما یک قدم به هدفتان نزدیکتر میشوید.حتی یک لحظه هم فکر نکنید که میتوانید به گونه ای سیستم را فریب داده و یک شبه به هدفتان برسید.همیشه در نظر داشته باشید که نظم داشته باشید و به تلاشتان ادامه دهید.شما قط باید به خودتان جواب پس بدهید.

*** لطفا نظر خود را نسبت به این مقاله عنوان کنید.***

حتما ببینید

تمرین حجمی سینه - www.maxstar.ir

تمرین بدنسازی و افزایش اسید معده

ست های با تکرار زیاد و ارتباط آن با اسید معده دست یافتن به سوزش …

۱۵۶ نظر

 1. سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید من از آمینو هاردکور مگا اسپرت استفاده میکنم که در قالب قرص هستش دو مشکل دارم یکی اینکه بلع قرص ها بسیار دشواره و شنیدم اگر پودرشون کنم یا به چند تیکه تقسیم کنم دیگه کارایی خودش رو از دست میده دوم اینکه من صبح بعد از بیدار شدن ۳ تا از این قرص ها رو میخورم اما بعد ۴۵ دقیقه اسهال میشم خواستم ببینم به این معنیه که جذب نمیشه یا اینکه چربی هام دفع میشه؟ ممنون میشم اگه این حقیر رو راهنمایی بکنید

  • سلام
   متاسفانه این مارک رو نمیشناسم فکر کنم یه مارک اروپایی باشه.
   اما خیلی خوب این قرص های آمینو با این ابعاد رو میشناسم. متاسفانه یکی از بدترین مکمل های تولید شده همین آمینو ها با این ابعاد غیر متعارف هستند.
   شکستن و خرد کردن به هیچ عنوان اثرات آمینو های قرصی رو از بین نمیبره بلکه به مصرف راحت ترشون توسط بدن کمک میکنه. مثل هر ماده غذایی که توسط دندان ها جویده و از هم گسیخته میشه و الا معده نمیتونه کارش رو انجام بده .
   البته به هیچ عنوان آمینو ها رو نجوید که خیلی زود دندون ها رو از بین میبره.
   عملکرد آمینو ها برای چربی سوزی به این صورت نیست که چربی رو دفع کنند. این شرایط شما چندتا نشانه داره. یا قرصها بعد بلع تو معده آزاد نمیشن که با خرد کردنش باید این اتفاق بیوفته و مشکل شما حل بشه و اگر مشکل شما با این کار حل نشد دلایل دیگه ای مثل فاسد بودن مکمل یا تقلبی بودنش هست. احتمال ضعیف هم هست که معده شما ضعیف باشه که بعید میدونم در این حد ضعیف باشه که تنها ۳ عدد قرص آمینو حالت اسهال ایجاد کنه.
   بار بعد خواستید آمینو بگیرید حتما نوع پودری آمینو رو مصرف کنید که از همه لحاظ بهتر هستش . آمینو های قرصی کمترین نوع تولید آمینو در حال حاضر هستند و بیشتر آمینو ها به صورت پودر هستند.
   آمینو های قرصی در ابتدا به شکل پودر هستند که به صورت قرص تبدیل میشن. این کار هزینه بر هست و برای تبدیلشون به حالت قرصی مواد اضافه و ناخواسته ای رو باید بهش اضافه کنند که این موارد باعث کاهش کیفیت آمینو و بالا رفتن هزینه تولید میشه. طرفداری از قرص های آمینو در ایران تنها به پیروی از علوم گذشته برمیگرده و هیچ مزیتی نسبت به دیگر آمینو ها نداره.
   با علم روز پیش برید.
   باز اگر سوالی داشتید در خدمتم.

 2. سلام
  من ۱۸۸ ساتن قدم هست ۹۶ وزنم حدود ۴۰ روز هست که باشگاه میرم میخوام چربی از دست بدم آمینو ۱۰۰۰ الیمپ ۳ وعده چهارتایی آمینو ایکس ال کارنیتین و وی مصرف میکنم چطور مصرف کنم اینارو و چی بهشون اضافه کنم که چربی سوزی بیشتری بشه و در کنارش عضله سازی هم داشته باشم.
  با سپاس.

  • سلام
   بهتر این بود که شما قبل از خرید این محصولات مشاوره رو میگرفتید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم.
   پروتئیت وی رو بلافاصله بعد از تمرین مصرف کنید. تو این زمان بدن به مواد پروتئینی زود جذب نیاز داره که سرعت جذب پروتئین وی بالا هستش.
   یک وعده از پروتئین وی رو هم به عنوان اولین چیزی که از خواب بیدار میشید مصرف کنید. بعد از بیدار شدن به علت چندین ساعت بی غدایی ، حالت بدن از لحاظ کاتابولیکی شباهت زیادی به حالت بعد از تمرین داره.
   آمینو ایکس رو هم که پودری هستش ۳۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف کنید.
   آمینو ۹۰۰۰ رو هم یک وعده وسط روز با معده خالی و یک وعده هم ۲۰ دقیقه پس از مصرف پروتئین وی مصرف کنید.
   ………..
   این دوره رو که تموم کردید. از یه آمینو اسید قوی مثل مکمل اکستند یا مدرن بی سی ای ای استفاده کنید.یه چربی سوز که حاوی مواد چربی سوز و عضله ساز باشه مثل هیدروکسی کات الیت و یا چربی سوز ام ایکس ال اس ۷ شرکت ایزاتوری استفاده کنید.
   مکمل سی ال ای و ال کارنیتین هم در اولویت بعدی این محصولات قرار دارند.
   لطفا فارسی تایپ کنید تا مجبور به ویرایش نباشیم.
   موفق باشید.

 3. سپاسگذارم
  استاد با توجه به فیزیک بدنی که خدمتون عرض کردم .لطفا بیشتر راهنمایی کنید.مثلا من در ابتدای تمرینم ۱۰دقیقه تردمیل میرم بصورت ۱دقیقه راه رفتن ۱دقیقه دویدن.بعد از تمرین ۴۵ دقیقه با وزنه امینو وگلوتامین و .ی پروتیین میخورم<بعد از ۱۰ دقیقه ۲۰ رقیقه تردمیل بصورثی که گفتم میرم.پس از اتمام تمرین که ساعت ۵ بعد از ظهر تمام میشه چه غذایی باید بخورم
  ممنووون

  • ببخشید دقیق متوجه نشدم زمان ترد میل رو به چه صورت میرید.ولی بهترین روش برای انجام تمرینات هوازی بعد از تمرینات وزنه زدن هستش. دلیل مهمی هم داره این کار. انجام تمرینات هوازی قبل از تمرین باعث افت شدید قدرت بدنی میشه و تمرینات اصلی بدنسازی رو نمیتونید با حد اکثر قدرت انجام بدید. اما به دلیل داشتن توان بدنی زاتی در راه رفتن و دویدن ، حتی بعد از تمرینات سخت بدنسازی باز هم توانایی دویدن و پیاده روی سریع رو روی تردمیل دارید. به شما پیشنهاد میکنم از حرکت پله هم در تمرینات هوازی استفاده کنید. بهتر از تردمیل هستش.
   بعد از اتمام تمرین بدن نیاز به مواد غذایی با هضم سریع داره. آبمیوه های طبیعی مثل آب هویج آب هندوانه و پرتقال یا مشابه اینها بهترین پیشنهاد میتونند باشند. بعد از اینها شیر کم چرب و خرما هم میتونه مفید باشه.

 4. پروتیین نیترو تچ و وی۱۰۰trec رو دارم.قبل تمرین ارژنین+سیترالین و ۴ عدد امینو و امینو x رو میخورم.اول صبح وی و امینو.هدفم چربی سوزی و فیتنس هست.قربان امینو بیف ماسل مد برای من خوبه؟

  • خوب آرژنین رو بزارید برای قبل از خواب سیترولین مالات کار آرژنین رو انجام میده با هم مصرف کردن این دو ماده پیشنهاد نمیشه. آمینو بیف خوب هستش اما ارزش غذایی آمینو هایی که از پروتئین وی استخراج شدن به مراتب بالاتر از آمینو هایی هست که از گوشت استخرج میشن. شما بین بهتر و بهترین باید همیشه بهترین رو انتخاب کنید. آمینو بتا آلانین و یا خیلی از آمینو ها که تو مطلب قبلی بهشون اشاره کردم خیلی مهمتر و کارامد تر از آمینو بیف و یا هر آمینویی با منبع گوشتی هستند.

 5. مرسی که زود جواب دادید.ارژنین که گفتم کپسول هستش و میکس با سیترالین.و روش نوشته ۳۰ دقیقه قبل تمرین و بلافاصله بعد تمرین .

 6. میتونم بتاالانین ON رو مصرف کنم مشکلی برای چربی سوزی نداره

  • بتاآلانین برای چربی سوزی مشکلی ایجاد نمیکنه . یکی از بهترین آمینو اسید های چربی سوز هم همین بتا آلانین هستش. روزی ۶ تا ۸ گرم به صورت ۳ تا ۴ سروینگ ۲ گرمی بتا آلانین رو مصرف کنید بهترین زمان ها هم قبل و بعد تمرینه و بعد از وعده های اصلی غذایی

 7. امروز خیلی زحمتتون دادم .ایا مصرف HMB رو مناسب میدونید برای من

 8. خوب ال سیترولین مشابه کار آرژنین رو انجام میده و اثرات چربی سوزی بالایی داره تاثیرات پمپاژ سیترولین مالات خیلی بیشتر از ال ارژنین هستش.
  بتا آلانین یکآمینو اسیدی قدرتمند با اثرات چربی سوزی بالا هستش و خیلی به چربی سوزی و عضله سازی کمک میکنه به شما انرژِی مضاعف میده تا تمرینات با شدت بالا داشته باشید.
  اچ ام بی در رژیم های کم کالری و تمرینات با شدت بالا میتونه به پیشگیری از همگسیختگی ماهیچه ها کمک بسیاری کنه.
  اما بیشتر اچ ام بی های موجود در بازار تقلبی هستند بهترین نوع اچ ام بی اچ ام بی جدید ماسل تک با اسم ماسل کلیر هستش اچ ام بی اپتیموم نوتریشن و مت آر ایکس هم خوب هستند.

 9. استاد یعنیHMB 1250mg olimp تقلبیه؟؟؟؟اخه من از ۲جعبه ۱۲۰تایی دارم بصورت کپسوله

 10. استاد بزرگوار بسیار ممنون از پاسخگوییتون هستم.خوشبختانه مشکل اسهال رفع شد و گویا ربطی به قرص آمینو نداشت.استاد مربی من گفتن که با آمینو و انجام تمرینات صحیح بدن سازی میتونم چربی هام رو تبدیل به انرژی کنم و علاوه بر اون گفته که به عضلاتمم حجم میده.میخواستم بدونم آیا این گفته صحیح هست یا خیر و اگر نیست پس آمینو چه فایده ای میتونه برای من داشته باشه. مطلب دیگه اینکه ممکنه راجبع عوارض آمینو یا پروتیین کمی توضیح بدید البته منظورم مصرف مکمل هاشونه با تشکر

  • آمینو ها موجب عضله سازی و چربی سوزی میشن. بخصوص آمینو اسید های شاخه ای. آمینو و پروتئین اگر به اندازه مصرف در یک شخص سالم استفاده بشه هیچ ضرری نداره و حتی بعضی از آمینو ها با مصرف چند برابر بیشتر از حد مجاز هم مشکل چندانی به غیر از فشار بر معده ندارند. ولی بی کیفیت بودن آمینو و یا نحوه ساختش آسیب زا هستش.معمولا قرص های آمینو با ابعاد بزرگ به معده فشار وارد میکنند.

 11. سلام مدیر عزیز.نظرتون راجب محصولات trec چیه؟فکر میکنم جز محدود مکمل هایی هست که fake کم داره.البته معمولا ترکیبات قوی در مکمل هاش پیدا نمیشه.بین سوما و cjc کدام یک بهتره من که میخام چربی سوزی کنم و سیکس پک داشته باشم

  • سلام
   این برند فیک نداره اما متاسفانه برند قوی نیستش. همونطور که خودتون اشاره کردید محصولاتش ترکیبات قوی ندارن.این نظر شخصی منه. سوما از چند نظر بهتر هستش. ۱ اینکه شما میتونید نوع سالمش رو به راحتی تهیه کنید و فواید و عوارض سوما کاملا شناخته شده هستش اما انواع پپتاید ها نه هویت سازندشون معلوم هست به طور دقیق نه اینکه نحوه وارداتش و نگهداریش معلوم هست و هیچ شخصی هم راجع به عوارض کوتاه مدت و بلدن مدت این محصولات اطلاعات دقیقی نداره. تا به حال بررسی مهمی بر روی این محصولات انجام نگرفته بیشترشون هم در لابراتوار های کشورهای درجه ۳ توسط افراد سود جو ساخته شده و مجوز استفاده انسانی هم ندارند با این ترفند که این محصول برای تحقیق ساخته شده میتونن به بازار عرضه کنن.
   البته به سمت این دارو ها رفتن با سابقه تمرینی شما نمیخونه. شما میتونید به خواستتون با کمی صبر و بردباری برسید.
   حد اقل ۲ سال تلاش مستمر داشته باشید در صورت نگرفتن نتیجه دلخواه به فکر این دست از داروها باشید.
   کلا این دارو ها داروهای حرفه ای هستند برای افراد تازه کار مناسب نیستند.

 12. اقا کارتون خیلئ درسته.شماره تلفن برای مشاوره دارید؟

 13. چشم
  استاد برای چربی سوزی چگونه تعداد ست ها و تکرار در هر ست و افزایش وزنه رو انجام داد.
  هگر امکان داره یه برنامه همراه هوازی دقیق بنویسید .سپاس فراوان

  • لطفا مارو استاد صدا نکنید در اون حد نیستیم.
   معمولا برای چربی سوزی تکرار های متوسط رو به بالا رو در نظر میگیرن. حدود ۲۰ تکرار.
   بهترین راه برای افزایش شدت تمرینات برای کاهش وزن و چربی سوزی درگیر کردن چند عضلههستش که البته فقط برای این هدف مناسب هست.به این صورت که شما چند تکرار از حرکات بالاتنه انجام میدید در این حالت انرژی شما در حرکات بالا تنه تحلیل میره امامیتونید حرکات پایین تنه رو به دلیل داشتن انرژی بیشتر انجام بدید.برای بهتر شدن این اوضاع به شما پیشنهاد میکنم ۲ روز در هفته به استخر بری و تمرین شنا کنید که رو پربی سوزی و افزایش استقامتتون کمک شایانی میکنه.

 14. شما که وقت میزارید و به تک تک سوالات پاسخ میدید و از اطلاعات جامعی هم برخوردارید دوستان باید بهتون استاد هم بگن ممنون از راهنماییتون استاد عزیز

 15. استاد ببخشید یک س.ال دیگه هم داشتم چقدر طول میکشه تا مصرف آمینو اثراتش رو نشون بده

  • این موضوع در آمینو ها مختلف هست بعضی از آمینو ها با ولین دوز مصرف اثر خودشون رو نشون میدن و بعضی هم نیاز به زمان دارند اثرات آمینو ها هم رو چربی سوزی و بافت عضلات نیاز به زمان یک هفته الی یک ماهداره. برای بهتر متوجه شدن تغییرات کلی حتما عکس های دوره ای از بدنتون بگیرید.

 16. مدیر عزیز با توجه به شرایط فیزیکی من که در ناحیه پهلو شکم مقداری چربی دارم و قصدم چربی سوزیه میتونم کراتین و الانین جهت افزایش قدرت برای تمرین بهتر مصرف کنم.؟و ست هارو بصورت سنگین و سبک افزایش تکرار.مثل ۲۰*۱۵*۱۲ حرکت اول سنگین بعد کاهش وزنه
  سپاسگذار

 17. پس میتونم از NO.XPLODEمحصول BSN استفاده کنم؟

 18. خوبه این مکمل اما مقدار کافی از کراتین و بتا الانین رو به شما نمیرسونه
  بتا الانین مصرف ۶ تا ۸ گرم هست کراتین ۱۰ گرم.

 19. استاد سلام
  یه سوالی از محضرتون داشتم من تقریبا سه سال بدن سازی کار میکنم آلان تازه شروع کردم که از مکمل استفاده کنم و یه دوره پروتیین شرکت ماسل فارم رو برداشتم الان دورم تموم شده و میخوام بدنم خشک بشه به نظرتون آمینو با آرژنین بخورم جواب میده؟؟؟
  و اگه میده چه مارکی بهتره؟؟؟؟

  • سلام
   برای خشک کردن آمینو ها خیلی کارامد هستند. بله جواب حتما جواب میدن.
   آمینو اکستند سایویشن خیلی خوب هستش داخلش سیترولین مالات هم داره که اثراتی شبیه آرژنین ولی با شدت بیشتر رو داره.
   میتونید از مکمل بتا الانین هم استفاده کنید اثرات افزایش حجم خشک چربی سوزی و استقامت آمینو اسدی بتا آلانین از هر آمینو اسید دیگه ای قویتر هستش.
   اکستند با بتا آلانین میتونه یه دوره قوی حجم خشک باشه.

 20. یه سوال دیگه استاد میگن چای سبز برا چربی سوزی خوبه چطور باید مصرف کنیم و چند وعده در روز؟؟؟؟

  • چای سبز توانایی چربی سوزی داره ولی نه به مقداری که باعث کاهش وزن محسوس بشه. البته یکی سالم ترین مواد غذایی هستش که باید مصرف بشه تاثیرات آنتی اکسیدانی و سلامتی زیادی داره.
   چای سبز ها بسته به نوع ساختشون و مقدار دوز در نظر گرفته شده در هر محصول ، مصرفشون متفاوت هستش. روی هر محصول مقدار مصرف مربوط به همون محصول نوشته شده.

 21. سلام
  ممنون از راهنمایی های مفیدتون
  من ٢ ماه هست که تمرین میکنم و قدم ١٨۴و وزنم ٨۶ کیلو هست و در غالب یک ماموریت کاری قرار هست به خارج از کشور سفر کنم می خواستم راهنمایی کنین که چی بگیرم و از چه مارکی

  • پروتئین خواستین بگیرین از مارک اپتیموم وی ۱۰۰% خوب هستش. پروتئین کازئین هم مارک ماسل فارم خیلی خوب جواب میده.انتخاب مکمل خوب زیاد هستش باید دید فروشگاهی که شما تشریف میبرید چه نوع برندی رو داره حد اقل هدفتون رو از مصرف مکمل یا نوع مکمل رو بفرمایید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم.

 22. سلام استاد
  پدرم ۶۴ سال سن داره و حدود ۱۵ سال بیماری پارکینسون تو این سالها شدیدا ضعیف شده نظرتون چیه یه دوره سوما استفاده کنن.و اگر توخونه با دمبل تمرینش بدم خوبه .چه مکملی بخوره خوبه براشون
  سپاس

  • سلام.
   اگر بیماری نداشته باشن که مصرف سوماتروپین باعث پیشرفت بیماریشون بشه ، خیلی مفید میتونه باشه براشون. تشخیص این مورد هم با فوق تخصص غدد هستش.
   در این سن سوء جذب ریز مغذی ها شایع هست. هم بایداز یه برنامه غذایی مفید استفاده کنند هم اینکه از یک مولتی ویتامین خوب.
   در صورت داشتن کلیه های سالم و نبود مشکل دردستگاه گوارش ، از کراتین و یا گلوتامین هم میتونن با دوز های کمتر از دوز نیاز ورزشکارها استفاده کنند.
   در یک تحقیق هم استفاده از مکمل بتا آلانین به میزان ۱ گرم در سالمندان باعث افزایش توانایی ۳۰% جسمانیشون شده بود.مصرف بتا آلانین در آزمایشهای بالینی با دوز ۸ گرم در روز و با مدت زمان ۹۰ روز متوالی هیچ عارضه ای ایجاد نکرده. ۱ گرم در روز محدوده خیلی خیلی امنی برای این مکمل هستش که از این مکمل هم میتونید استفاده کنید.
   استفاده از دمبل و دستگاه خوب هستش.حرکت هایی مثل جلو پا سیمکش پشت پا سیم کش رو بتونن انجام بدن خیلی عالی هست تو این سن.برای توانایی حرکتیشون مفید هستش.

 23. سلام
  استاد میخواستم amino x رو با اکستند مقایسه کنید.

  • این دو آمینو اسید به نظر شباهت زیادی بهم دارند. آمینو ایکس بی اس ان تعداد آمینو اسیدهای بیشتری نسبت به اکستند داره اما این به هیچ عنوان باعث برتری آمینو ایکس به اکستند نمیشه .اکستند درسته تعداد آمینو های کمتری داره ولی این آمینو ها کاربردی تر هستند و به دلیل کم بودن تعدادشون دوز بیشتری در هر سروین به شما میرسونن.نتایج تجربی مصرف کننده ها هم حکایت از سودمندتر بودن اکستند داره. به هر حال هر دو این آمینو اسید ها از بهترین آمینو ها هستند. اثرات اکستند بیشتر روی چربی سوزی و پمپاژ بنا شده و آمینو ایکس با اثرات مشابه اکستند اما کمتر هستش که البته آمینو ایکس به دلیل گستردگی آمینو هاش ریکاوری بهتری باید داشته باشه.

 24. استاد من بعد از تمرین با وزنه ۳۰ دقیقه تردمیل میرم.سوالم اینه کی باید مکمل هامو بخورم ما بین یا پس از پایان بردمیل؟.و در یکی از توضیحاتتون فرمودین ۳۰ دقیقه پس از مصرف وی امینو رو بخورید دلیلش چیه؟

  • بستگی داره که مکملتون چی باشه بعضی از آمینو ها به عنوان اینترا ورکات هم توصیه میشن مثل بی سی ای ای ها قبل تردمیل یا وسط تمرین میتونید به صورت جرعه جرعه مصرف کنید.
   پروتئین رو میشه دقیقا پس از تمرین هم مصرف کرد اما رو خیلی از مکمل های پروتئینی قید شده که ۳۰ دقیقه بعد از تمرین. به نظر سلیقه ای میاد این موضوع. خیلی از محصولات با ترکیبات مشابه زمان و مقدار متفاوتی توسط شرکت سازندش براش تعریف شده. مثلا یه آمینو رو پیشنهاد کرده وسط تمرین جرعه جرعه مصرف کنید بعد آمینو با ترکیبات تقریبا مشابه اون رو بلافاصله بعد تمرین یا ۳۰ دقیقه بعد تمرین پیشنهاد دادند.
   البته باید شرایط تمرینی ورزشکار رو هم در نظر گرفت. به عنوان مثال ورزشکاریکه ۳۰تا ۴۵ دقیقه ورزش میکنه حالا ۳۰ دقیقه بعد آمینو یا وی مصرف کنه ایرادی نمیشه بهش گرفت اما یه ورزشکار که بیشتر از یک ساعت تمرین داشته باید بلافاصله بعد تمرین عضلاتش رو تغذیه کنه چون زمان بیشتری در حال استفاده از منابع بدن بوده و بعد تمرین بلند مدت ترش بدنش نیاز شدیدتری به مواد مغذی داره و افرادیکه ورزشهای بلدن مدت تر دارند مثل دوچرخه سوارها باید در حین تمریناتشون هم آمینو مصرف کنند.

 25. با مصرف اکستند bcaa تامین میشود حال شما کدام امینو اسید را پیشنهاد میکنید؟بنظر شما با مصرف هیدروکسیکات الیت در شرایط خوب چه میزان وزن کم کرد؟

  • سلام
   بله اکستند بی سی ای ای رو به خوبی تامین میکنه. به نظر من آمینو اسید اکستند و مدرن بی سی ای ای یو اس پی لبز بهترین ها هستند.
   وزن کم کردن با چربی سوزها برای اشخاص کاملا متفاوت هستش. افرادیکه برای اولین بار اقدام به کاهش وزن میکنند به سرعت وزن کم میکنند اما در مراحل بعدی با مقاومت بدن روبرو میشوند.
   مقدار وزن اضافی و سن هم مهم هستش.
   اگر برای اولین بار هست که تصمیم به کاهش وزن گرفتید بین ۵ تا ۷ کیلو میتونید وزن کم کنید.

 26. سلام
  طبق فرمایش شما bcaaاکستند یا مدرن bcaaتامین کننده امینو شاخه ای مورد نیاز است.در کنار bcaa کدام برند از انواع امینو رو میشه مصرف کرد.؟

 27. استاد سلام
  من یه آرژنین و یه آمینو وی سوپریم از شرکت التیمت گرفتم چطور باید بفهمم که اصله؟؟؟
  اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

 28. اصلا آمینو اسید وی سوپریم ۲۰۰۰ از شرکت التیمیت داریم؟؟؟

 29. استاد چطوری باید مصرف کنم اینا رو؟؟؟

 30. استاد کلا مگه آرژنین رو نباید قبل از خواب استفاده کرد؟؟

  • بستگی داره شما با چه هدفی از آرژنین استفاده میکنید. حتی آرژنین مصرف دارویی هم داره. اما برای اهداف ورزشی اگر هدف شما تولید نیتریک اکسید باشه باید قبل از تمرین باشه و اگر ریکاوری بعد تمرین و اگر ترشح هورمون رشد هدفتون باشه باید قبل از خواب استفاده بشه.

 31. نمیشه برای هر سه هدف استفاده بشه؟؟؟

  • چراکه نه. منتها آرژنین رو با دوز ۵ گرم باید شروع کرد توان تحمل بدن رو دید. برای این کار شما نیاز به مصرف ۱۰ الی ۱۵ گرم آرژنین دارید این مقدار به معده فشار زیادی وارد میکنه. بیشتر افرادیکه ارژنین رو ۱۵ پرم یا بیشتر مصرف کردند زمان مصرف دچار دردهای شکمی شدن که دلیلش فار بر روی معده هستش.

 32. حالا نظر شما چیه استاد من چطور مصرف کنم؟؟؟

 33. سلام
  من داشتم کامنتها و سوالات رو میخوندم.میخواستم بدونم از این مکمل ها که مخصوصا چربی سوز هستن برای خانم ها هم میشه استفاده کنن؟من طی سه سال گذشته مداوم بدنسازی کار کردم و هیچ مکملی مصرف نکردم تا حالا اما هنوز قسمت شکم چربی دارم میخوام ببینم آیا با مکمل + بدنسازی میتونم چربی های شکم رو آب کنم؟ و سوال دیگه اینکه آیا مصرف این مکمل ها دوره ایه؟ معمولا چقد دوره ش طول میکشه؟ و اگه بعد یه مدت مصرفش قطع بشه بدن چطور واکنش نشون میده؟ ممنون

  • سلام
   خانم ها هم میتونن از مکمل های چربی سوز استفاده کنند اما دوز مصرف چربی سوز ها برای خانم ها باید کمتر از آقایون باشه . برای شروع شما میتونید از مکمل کافئین که ۵۰ % مواد تشکیل دهنده و عمده اثرات چربی سوز ها رو داره مصرف کنید. کافئین برای افرادیکه بهش حساسیت ندارند هیچ عارضه ای نداره. چای سبز هم میتونید در کنارش استفاده کنید.
   مصرف مکمل های چربی سوز به علت اینکه بدن بهشون عادت میکنه اگر به صورت مداوم مصرف بشه به صورت دوره ای مصرف میشه معمولا ۴ تا شش هفته مصرف و ۲ هفته قطع مصرف پیشنهاد میشه.
   بله با مکمل و بدنسازی میتونید چربی های شکم رو آب کنبد اما رژیم غذایی رو هم باید به این دو مورد اضافه کنید. غذاهای سرخ شده و فست فود ها باید کلا از لیست غذایی شما حذف بشن. هرچقدر هم تلاش کنید و مکمل مصرف کنید ، این دو مورد میتونن موجب شکست در رسیدن به اهدافتون بشن. همونطور که تو این چند سال نتونستین با ورزش مداوم این چربی ها رو از بین ببرید.
   شما از بین بردینشون اما تغذیه نادرست دوباره جایگزینشون کرده.
   قطع مصرف چربی سوز ها معمولا باعث برگشت چربی ها نمیشه مگر اینکه رزیم غذایی غلط و همچنین کاهش شدت و یا قطع تمرین باعث برگشت به حالت قبل میشه.

 34. سلام.. من از سال ۹۰ فیتنس رو شروع کردم.. نتایج خیلی خوبی هم گرفتم.. کلی کتاب و مقاله راجع به فیتنس هر روز میخوونم .. کاملا تجربه توی این رشته تاثیر گذاره..ممنون میشم راجع به استراحت های بین دوره توضیح بدید که بهتره کی باشه و به چه مدت ..آیا استفاده مکمل ها(من فقط آمینوشیر۵۰۰۰ و گلوتامین استفاده میکنم) باید بطور کامل قطع بشه یا نه؟
  آیا این وقفه ها باعث بی نتیجه شدن مصرف مکمل ها نمیشود؟
  نکته دیگه اینکه من یک سال و نیم بعداز ظهرا تمرین میکردم ولی بعدش صبح های خیلی زود تمرین میکنم..بخاطر همین گاهی خیلی خسته میشم.

  • سلام
   دوره های مکملی بسته به هر مکمل متفاویت هست. برای گلوتامین و آمینو مطلبی نخوندم که دوره آف براش قرار داده باشن ولی برای اطمینان از پشگیری کیفیت جذب مکمل هاتون ، هر ۲ ماه یک هفته استراحت بدید.
   بهترین زمان تمرینات ورزشی همون بعد از ظهر ها هستش . صبح زود برای تمرینات جدی ورزشی اصلا مناسب نیست. بدن شرایط مناسب و انرژی برای تمرینات ورزشی رو نداره به همین علت هست که خسته میشید.

 35. سلام و خسته نباشید !
  من ١٨۵قد و وزن ٨٠و ١٩سال دارم یک سالی هستش که بدنسازی میرم !حجم عضلاتم بزرگن ولی خشک نیستن !
  میخواستم بدونم برای کات کردن از مکمل خاصی استفاده کنم یا نه!؟؟!؟یا از چه روشی استفاده کنم!؟
  از چه مکمل چربی شوزی استفاده کنم !؟
  باتشکر !

 36. امین ازکرمانشاه

  سلام خسته نباشید….شما دارونمیفروشید؟؟

  من ۲ماهه بدنسازی کارمیکنم قبلا هم کارکردم ولی خب ادامه ندادم ..

  …ضعف عضلانی وخستگی زودرس دارم ..چه چیزایی رو باید استفاده کنم که عضله هام قوی بشن وخسته نشم؟؟

  کراتین وپروتینم قبلا استفاده کردم ولی دوباره بدنم افت میکنه ..یه دارویی نیست که بدون بازگشت باشه وبدنم افت نکنه؟

  • سلام. خیلی ممنون. نه ما دارو نمیفروشیم اما فروشگاه اینترنتی داریم که داخلش مکمل های غذایی خریداری شده از سایت بادی بیلدینگ فروخته میشه
   ضعف عضلانی و خستگی زودرس میتونه ده ها دلیل پزشکی داسته باشه مثل کم خونبی بیماری خستگی مزمن ، افسردگی ، اختلالات تیروئید و …
   غذا ، مکمل و دارویی وجود نداره که برگشت ناپذیر بدن شما رو رشد بده . شما هرچیزی که استفاده کنید بدنتون اون رو مورد استفاده قرار میده و مجدد باید این موادی رو برای رشد استفاده کنید.

 37. ًباسلام و خسته نباش من قدم ۱۸۵و وزنن۸۰ یک سال سابقه بدنسازی دارمحجم عضلاتم نسبتا خوب هسن ولی کات و تفکیک نشدن تو تابستون مکمل گلوتامین و آمینو مصرف کردم کع زیاد تاثیر نداشتو فقط کمی به حجمم اضافه کرد الانم کراتین و گلوتامین و امینو مصرف میکنم این ها هم زیاد تو تفکیک کمکم نکردن الان نمیدونم باید برا کات کردن چیکار باید بکنم اگه میشه منو راهنمای کنید !
  ولطفا بگید که چیکار باید بکنم و از چه مکملای استفاده کنم که وزنم بلا بره و هم کات بشم ممنوووون !

 38. با سلام و سپاس از راهنمایی های شما …یک سوال از خدمت شما بزرگوار داشتم ……من قدم ۱۷۷ و وزنم هم ۸۶ کیلو هست ..الان ۲ ماه که باشگاه بدن سازی میرم میخواستم از شما بپرسم بهترین راهکار شما عم از برنامه تمرینی و یا برنامه های مکملی برای چربی سوزی و عضله سازی چی هست در ضمن من هیچ نوع مکملی استفاده نمی کنم

  • سلام خواهش میکنم.
   برای چربی سوزی و عضله سازی شما باید مجموعه ای برنامه خوب غذایی ، مکملی و تمرینی داشته باشید و هر کدوم از اینها اگر به خوبی بهشون پرداخته نشه رسیدن به هدفتون خیلی سخت میشه.
   مواد غذایی باید از ترکیبات سالم تهیه شده باشند و مهمتر از اون شیوه پخت و پز این مواد غذایی هستش. بعضی از مکمل های غدایی برای شما مفید هستند . مثل کراتین گلوتامین وی پروتئین ، بتا آلانین ، روغن های ضروری ۰امگا ۳ ، سی ال ای ) ال کارنتین. تمرینات هم نباید کم باشه و نه درش افراط شده باشه. تمرین با وزنه با جدیت انجام بشه طی ۴۵ دقیقه شما میتونید تمرین خوبی داشته باشید.

 39. باسلام و خسته نباشید قدم ۱۸۵ووزنم۸۰ یکسال سابقع دارم حجم عضلاتم نسبتا خوب هسن ولی کات و تفکیک نشدن تو تابستون مکمل گلوتامین و آمینو مصرف کردم کع زیاد تاثیر نداشتو فقط کمی به حجمم اضافه کرد الانم کراتین و گلوتامین و امینو مصرف میکنم این ها هم زیاد تو تفکیک کمکم نکردن الان نمیدونم باید برا کات کردن چیکار باید بکنم اگه میشه منو راهنمای کنید !
  ولطفا بگید که چیکار باید بکنم و از چه مکملای استفاده کنم که وزنم بلا بره و هم کات بشم ممنوووون !

  • سلام
   بهترین آمینو اسید برای افزایش حجم خشک و چربی سوزی همزمان ، مکمل بتا آلانین هستش
   اینجا میتونید اطلاعات تکمیلی رو مطالعه کنید. بتاآلانین
   برای گرفتن حجم خوب وی پروتئین با کیفیت و پروتئین کازئین هم به شما پیشنهاد میکنم.

 40. سلام. خانمی هستم با قد ۱۶۲ و وزن ۵۶٫ ۴ ماهه بدنسازی میرم. وزن اضافه ندارم ولی دوست دارم چربی کمی هم که دارم به عضله تبدیل بشه. تو این مدت بدنم سفتتر شده ولی تغییر عضلانی نکرده. معمولا چون غذا کم میخورم فک میکنم باید از مکمل به خصوص پروتیین استفاده کنم. سرخ کردنی و شیرینی به هیچ وجه نمیخورم. به نظر شما چه مکملی استفاده کنم که بتونم چند کیلو از چربی بدنم رو به عضله تبدیل کنم ؟

 41. با عرض سلام خدمت شما
  بنده ۱۱۲ کیلو وزنمه و ۱۷۵ قدمه
  چجوری چربی هامو بسوزونم خواهشا جامع و کامل توضیح دهید با تشکر

 42. viagra nascar jacket pharmacy rx one what is better viagra or levitrabuy pharmaceutical viagra viagra online viagra adviagra purchase canada Priligy filling a prescription for viagralevitra online no prescription 10 mg bayer acheter levitra levitra low blood pressurebuy internet viagra Viagra cheapest female viagra

 43. باسلام،ببخشید من ۴سال بدنسازی کار میکنم!چربی های ناحیه پهلوی من آب نمیشه!میخوام عضله های بدنم رو تفکیک کنم!بخاطر شرایط کاری که دارم و خارج از ایران میرم،محصولات GNC رو میخرم!الان بی س ای ای ١٨٠٠-ال گلوتامین-وی ١٠٠٪ رو گرفتم،میشه بفرمایید چطور مصرفشون کنم؟درضمن شما مصرف لیپو ۶ بلک + امینو٢٢٢٢ رو به خانم پیشنهاد میدید؟یا برای چربی پهلو چربی سوز بهتری معرفی میکنید؟

 44. ba arze salam khedmate modire mohtarame site, man vaznam 82 ghad 175 hastesh 2mahe ke bashga miram.. baraye charbi soozi az bcaa optimum ,culenbuterol be sorate ghors roozi 3ta aakg 1250 exterme olimp… estefade mikonam be soorate kapsool 2ta ghabl 2ta bade tamrin, protein whey gold standard sobh nashta va bade tamrin belafasele hydro uptimum, 30min be tamrin ham az energy za cruse estefade mikonam , dar zemn creatin ham roozi 20grm …10 grm sob ba protein va 10grm bade tamrin be hamrahe bcaa va protein dakhele sheiker makhloot mikonam , mishe begid che mokamelhayi bayad hazf beshe ya chi ezafe konam va kolan chikar konam ke charbi hazf va azolesazi bishtar beshe?!) dar zemn moshkele kabed ham daram kami …

 45. سلام خدمت شما ی سوال داشتم من تقریباً۸ماهه بدنسازی کار میکنم قدم ۱،۶۵ وزنم ۵۵کیلو
  یکم چربی تو قسمت شکمم دارم میخواستم بدونم چطور میشه چربی رو بسوزنم و هم عضله سازی کنم

 46. سلام خدمت شما ی سوالی داشتم من ۸ماهه بدنسازی کار میکنم قدم ۱،۶۵و وزنم ۵۵کیلو و یکم چربی تو ناحیه شکمم دارم
  میخواستم بدونم چیکار کنم که هم چربی سوزی کنم و هم عضله سازی !

 47. سلام
  آیا آمینو اسید شاخه ای خاصیت چربی سوزی داره یا نه من الان آمینو اسید هاردکور از شرکت مگا اسپرت رو مصرف می کنم که طبق اطلاعات خود محصول بایستی سه عدد قرص ۴۵ دقیقه قبل از صبحانه و سه عدد بلافاصله بعد از تمرین مصرف کرد تنها چیزی که ذهن منو مشغول خودش کرده اینکه نکته این محصول باعث افزایش وزن و یا تاخیر در کاهش وزن بشه و اینکه استفاده همزمان چربی سوز با آمینو اسید (شاخه ای) منافاتی با هم دارم یا نه میتونن مکمل هم باشن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   بله جناب آمینو اسید ها قدرت بالایی در افزایش سوخت ساز بدن و کاهش چربی ها دارند بی سی ای ای ها هم در بین آمینو اسید ها توانایی بیشتری برای چربی سوزی دارند . افزایش وزن با آمنو اسیدها بسیار ناچیز هست معمولا به همون اندازه که در رشد عضلات سهیم هستند در کاهش چربی هم تاثیر دارند. مصرف چربی سوز در کنار آمینو اسید ها هیچ ایرادی نداره نتیجه کار رو بهتر میکنه

 48. سلام با تشکر از سایته خوبتون .من ۱۸۱قدم هست و۸۶ وزن دارم و احساس میکنم چاق هستم بنظر شما استفاده از آمینو خوب هست هم برای لاغری وهم برایه عضله سازی شما چه نوعی رو پیشنهاد میدید بهم باتشکر

 49. سلام
  میخواستم بدونم خانمها برای چربی سوزی بیشتر چه مکملهایی که مطمئن باشن(یعنی تاریخ انقضاشون نگذشته باشه یا چینی و تقلبی نباشن) رو باید استفاده کنن.
  ممنون

  • سلام
   بله باید این موارد رعایت بشه اما اینکه چطور میشه مکمل سالم رو از ناسالم تشخیص داد کار سختیه. میتونید به سایت بادی بیلدینگ برید و محصولات جدیدش رو ببینید تو قسمت محصولات جدید. معمولا محصولات جدید اگر داخل ایران باشن بعید میدونم تقلبیش باشه. در ضمن دنبال ریلاکر ، اسلیمینگ و این دست مکملها که معمولا بدون ورزش وزن کم میکنن نرید اینها صد در صد چینی هستند و مواد داخلشون از ترکیبات خزرناک هستش

 50. سلام.
  من ۲۰ سالمه قدم ۱۷۳، وزنم ۷۳
  یکساله بدن سازی کار میکنم.
  عضلاتم کات شده ولی نه در اون حدی که میخوام، یه مقدار چربی دور شکم و زیرسینه هم دارم
  یه دوره برداشتم میخواستم نظرتونو واسه بهبود عملکرد تو این دوره رو بدونم و اینکه مصرف اینا باهم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  کراتین
  مولتی ویتامین سنتروم
  کربو پروتیین
  استانازولول ۱۰میلی گرم خوارکی*
  ال ارژنین دوز ۱۰۰۰*
  هنوز اسید امینه ی مناسبی مد نظر نگرفتم ممنون میشم راهنمایی کنین

 51. سلام استاد من قدم ۱۷۵ و وزنم ۷۲ هستش میخواستم بدونم برای بالا امدن بصورت خشک و فیتنسی از چه مکملی استفاده کنم ? برای افزایش قدم ایا تو سن نوزده سالگی مکملی پیشنهاد می کنید یا سن رشدم تموم شد ه

 52. سلام
  من یه برنامه خوب برای چربی سوزی شکم و ماهیچه زدن شکم میخواستم،
  ترجیحا بدون مکمل و اینا، امکانش هست یه برنامه خوب بهم بدید !؟

 53. با عرض سلام و خسته نباشد
  خواستم بگم که ما یه گلاتامین ماسل تچ خریدم که بو و مزه ترش داره میخواستم ببینم سالمه یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

 54. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من میخوام برای چربی سوزی شروع به مصرف amino max 6800 trec کنم
  میشه راهنماییم کنید که چه وقتایی و چقدر قبل از تمرین هوازی مصرفش کنم ؟

 55. سلام استادعزیز.من هفده سالمه و وزنم ۷۷وقدم ۱۷۵میخاستم ازتون مشاوره بگیرم ک برای چربیذسوزی و داشتن بدن فیتنسی چ مکملهایی رو استفده کنم ک هم بهترین نتیجه رو در کمترین زمان ممکن داشته باشم.چون واقعا انواع مکمل ها زیاد ادم گیج میشه ک بهترینش کدومه من دوسال بدون مکمل بدنسازی رفتم ولی از وقتی ول کردم حجم چربی تو ران و باسن و پهلوهام زیاد شده لوطفا کمک کنید ک اونارو کوچیک و ب عضبه تبدیل کنم.خیلی ممنون

 56. سلام درود بی کران
  من ۲ماه شروع کردم تازه دوره گرفتم
  آمینو فورس,گلوتامین,کراتین,بی سی ای ای و اینکه به جای پروتین وی ,کربو گینر گرفتم ,قدم ۱۸۵ وزنم ۸۵
  آیا از این دوره که گرفتم جواب میگیرم ؟
  گی نر شکممو بزرگتر نمی کنه؟
  من کارم شیفتیه هفته ای ۳ روز کلن نمیتونم باشگاه برم واسه این روزا دورمو چطور استفاده کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 57. سلام خسته نباشید میخواستم تمام تاثیراتی که امینو ۲۲۲۲ . پروتئین وی بر بدنسازی میشود را برام شرح بدین.من فیتنس کار میکنم هدفم ساخت عضلات خشک و با حداادقل چربیست.متشکرم

  • آمینو ۲۲۲۲ و بیشتر آمینو های دیگه نیاز عضلات ورزشکار ها رو که بر اثر ورزش نیازشون به آمینو اسید ها بیشتر شده رو تامین میکنن. در اثر کمبود آمینو اسید ها در بدن ، عضلات تحلیل میرن و قدرت بدنی و کارایی عضلات هم کاهش پیدا میکنه. در حال حاضر هم مکملهای آمینو اسیدی خیلی بهتر و پیرفته تر و با مصرف آسونتر نسبت به قرص های آمینو ۲۲۲۲ تو بازار هستش مثل آمینو ایکس ، آمینو بیلد ، اکستند . برای حجم عضلانی خشک با حد اقل چربی شما باید در کنار رژیم غذایی و تمرین مناسب ، از آمینو اسید ها ، تست بوستر ها استفاده کنید.

 58. با سلام،
  قدم ١٨۵ و ٩۴ کیلو هستم برای کاهش وزن یک دوره چربی سوزی ال کارتنین و لیپو۶ و کافئین برداشتم ایا این مکمل ها میتونن به کاهش وزن کمک کنن؟
  با تشکر

 59. سلام جناب من یک سال بدنسازی کار میکنم میخوام بدن حجم و عضله داشته باشم ب نظرتون چ مکمل هایی بردارم?البته ممنون میشم برندشم بگین تشکر

 60. استاد سلام
  من یک ماه هستش ک. بدنسازی کار میکنم قدم ۱/۶۲ووزنم ۷۸هستش چ چیزی خوبه ک هم چربی سوزی کنم وهم عضله میخام هیکلم هفتی شکل بشه

  • سلام
   بهترین مکمل های چربی سوز و عضله ساز عبارتند از آمینو اسید های شاخه ای (بی سی ای ای ها ۹ اچ ام بی ، بتا الانین این ترکیبات به ترتیب در اولویت هستند و دیگر آمینو اسید ها هم تقریبا همه عضله ساز هستن و هم چربی سوز اما نه مثل این ترکیباتی که نام بردم.

 61. سلام.
  بخش زیادی از ندانسته هایم را از پاسخهای دقیق و کاملی که به سوالات دوستان داده بودید دریافت کردم. سپاس از اینکه وقت ارزشمندتان را به پاسخ اختصاص دادید.
  من در ترکیه زندگی میکنم و در خانواده ای گیاهخوار متولد شده و بزرگ شده ام و هنوز هم ادامه میدهم.
  قدم ۱۷۲ و وزنم ۸۴ است. ۴ ماه است بدنسازی کار میکنم اما احساس میکنم چربیهای بدنم از جایشان خیال تکان خوردن ندارند.
  پارسال که به دلیل تشنج ۲۰ روز در آی سی یو بستری بودم. عضلاتم سخت تحلیل رفت اما توده چربی خصوصا اطراف کمر باقی ماند . از آن زمان فرم بدنم بهم ریخته و نمیدانم چطور به دوران قبل بیماری برگردم.
  میخواهم ضمن تقویت عضلات چربیها را هم از بین ببرم. لطفا در این مورد بنده را راهنمایی فرمایید

  • درود
   اول از همه برای دیر کرد در پاسخ شرمنده شما هستیم.
   برای از دست دادن چربی های دور شکم باید هم ورزش کنید هم تغذیه مناسبی داشته باشید این چربی ها سمج ترین بافت چربی در کل بدن هستند . به سادگی جمع می شوند و به سختی ازاد می شوند.دونه های روغنی و پروتئین ها باعث میشن فرم بدنی شما بهتر بشه به یاد داشته باشید کمبود آمینو اسیدها در بدن باعث ریزش بافت ماهیچه ای میشه و ترکیبات گیاهی معمولا در تامین کامل پروتئین ها ضعیف هستند. به شما پیشنهاد میکنم در کنار رزیم گیاهخواری از ماست کم چرب ، شیر و در کل لبنیات به همراه سفیده تخم مرغ استفاده کنید تا آمینو اسیدها به خوبی تامین بشن. از پروتئین وی هم میتونید استفاده کنید. پروتئین وی از فراورده های لبنی هستش با پروتئین بیشتر و چربی و کلسترول کمتر.

 62. استاد سلام ۸٫۹ ماه هست بدنسازی میکنم هفته ای ۴ جلسه میرم بعداز ظهر و برنامه تمرینی هم هر ماه عوض میشه و مناسبه . سن من ۲۱ وزن ۸۲ قد ۱۷۵ ( البته تو این مدت ۱۰ کیلو به صورت طبیعی کم کردم وزن که شدم ۸۲ بدون رژیم غذایی خودش کم شد که خوش حال هستم و بدنم فرم و شکل گرفته ) کامل توضیح میدم که اگاه کنم شما را که بتونم پاسخ دقیق و درستی بگیرم .
  خواستم سوال کنم من بعد از تمرین ۱ لیوان شیر ۱ عدد موز ۵عدد خرما ۳ سفیده تخم مرغ اب پز میخورم ایا این وعده بعد از تمرین من که ساعت ۶ یا ۷ هست غروب هست خوبه ؟ نمیخوام وزن اظافه کنم میخوام همین ثابت باشم وزنم . و همینطور هم چند ماه ثابت مونده خواستم بپرسم این وعده خوبه یا خیلی خوبه برای من ؟ یا موز را حذف کنم ؟ یا نکنم یا چیزی نیاز به کم کردن هست بگید ممنون میشم با تشکر

  • درود.
   این وعده یعد از تمرین عالیه فقط تخم مرغ رو حذف کنید بهتره چون دیر هضم هستش برای وعده بعد تمرین اصلا مناسب نیست. موز عالیه برای بعد تمرین. به همین روش ادامه بدید خوب دارید پیش میرید.

 63. شروع ورزش با دوره

 64. سلام
  من میخوام تازه ورزش بدن سازی رو شروع کنم میخوام بدونم زمان تمرین من برای شروع چقدر باشد و لطفا در رابطه با تغذیه قبل و بعد از تمرین راهنماییم کنید و اینکه من تمرین رو میخوام جهت حجیم شدن عضله شروع کنم.من سنم ۳۵ قد ۱۷۲ وزن ۹۰ سایز دور کمر ۳۳٫

  • بهترین زمان برای تمرینات بدنسازی بین ۴ تا ۷ غروب هستش. بیشتر از ۱ ساعت و ۴ جلسه در هفته تمرین نکنید.
   تا دو ساعت مونده به تمرین چیزی مصرف نکنید تا قبل دو ساعت خیلی از مواد غذایی رو میتونید مصرف کنید مثل چندتا دونه سیب زمینی کبابی . پروتئین وی با شیر کم چرب یا بدون شیر. موز خرما یا میوه های خشک شده مثل انجیر . از انواع کربوهیدرات هم مثل برنج و ماکارونی میشه استفاده کرد فقط حجمش زیاد نباشه. بلافاصله بعد تمرین از میوه و آبمیوه ها استفاده کنید پرتقال سیب موز بعد این وعده میتونید از انواع کربوهیدرات های پیچیده استفاده کنید از غذاهای سنگین پرهیز کنید در این زمان بدن شما به مواد غذایی با سرعت هضم بالا نیازمنده.

 65. سلام خسته نباشید من قدم ١٧۴وزنم٧٢ یه پروتین وی صد در صد و یه پروتین سلنتا ۶ دارم همراه امینه بیف لطفا راهنمایی کنید چطور مصرف کنم با تشکر از شما

 66. ببخشید پروتین سانتا۶ منظورم بود

 67. سلام همیشه شاد باشید و ممنونم از زحمت بی چشم داشتتون
  من قدم ۱۸۸ و وزنم ۸۸ کیلو هستش بخاطر چربی شکمی و پهلو تصمیم دارم ۶ تا ۸ کیلو وزن کم کنم
  مکمل آلبومین و آمینو ۲۲۲۲و گلوتامین و الکارنیتین + اوگا ۳ و مولتی ویتامین سی ان تی + ویتامین سی و ای رو تصمیم دارم بخرم
  حالا به نظر شما اینا رو میشه باهام مصرف کرد؟ونحوه مصرفشون با هم باید چطور باشه؟ و راستی نظرتون راجعب لیپو ۶ چیه ؟میشه این و جا کرد تو این دوره و مصرف کرد؟
  البته هم رژم رو رعایت مکنم (نه ۱۰۰ در صد) و یک روز ورزش بوکس (که صدردرصد رو بخش هوازیش کار میکنم) و یک روز بدنسازی
  ممنونم جواب رو برام ایمیل هم کنید
  بازم سپاس گذارم

  • سلام. شما هم همینطور دوست عزیز
   آمنو ۲۲۲۲ رو میشه زمانهای مختلفی مصفرف کرد بهترینش بعد از تمرینات ورزش و یا دو ساعت قبل از تمرین هستش.
   مکمل آلبومین پروتئین تخم مرغ هستش زمان بندی این پروتئین هم شبیه به آمینو هستش البته بهتر بود که پروتئین وی یا کازئین انتخاب می کردید. در کل پروتئین با منبع لبنی در اولویت قرار داره.
   مولتی ویتامین برای وعده صبح همراه با صبحانه خوب هستش امگا سه هم ما بین غذا های اصلی ببلعید. بین غذا مصرف بشه دیگه دهن بوی ماهی نمیده.

 68. سلام و خسته نباشید
  من ١٨٠ قد و ٧٠ کیلو وزن دارم یک رژیم غذایى نیاز دارم براى آب کردن چربى پهلو و شکم
  ممنون میشم راهنمایى کنید
  ویدا

 69. سلام من فوتبالیست هستم قدم ۱۸۱ وزنم ۸۵ کیلو می خواستم بدونم مصرف مکمل سی ال ای و bcaa مشکل ندارم واسم فوتبالیست هام استفاده می تونن بکنن می خوام چربی سوزی کنم چربی خیلی دارم

  • درود . خیر هیچ مشکلی نداره سی ال آ و بی سی ای ای ها زا بهترین و سالم ترین مکملهای ورزشی هستند اما برای چربی سوزی حرفه ای کمی ضعیف هستند. از مکمل کافئین و یا ال کارنیتین هم میتونید در کنار این ترکیبات استفاده کنید.

 70. سلام استاد من قدم۱۷۷و وزنم ۹۶کیلوییه و۱۶سالمه چه نوع گلوتامینی مصرف کنم که خوب باشه.وضرری برای بدنم نداشته باشه باتشکر

 71. سلام من قدم ۱۸۰ و وزنم ۸۰ کیلو هستش و یه ساله که بدنسازی کار میکنم و چربی شکمم خیلی بیشتر از حدیه که باید باشه و اخیرا امینو میخوردم که تو این هفته پودر وی eas خوردم و تو ی این یه هفته خیلی چاق شدم ….. میشه راهنمایی کنید که کلا چیکار باید بکنم….میخام در کنار عضله سازی چربی شکمم رو هم اب کنم …….ممنون میشم پاسخ بدید

  • درود
   قبل از اینکه چربی شکمی تون رو اب کنید باید بدونید با قسمتی از بدن طرف هستید که پتانسیل دریافت چربی بالایی داره و خیلی هم سرسختانه در مقابل چربی سوزی هستش. تمرینات پا رو اگر در برنامه ندارید ، قرار بدید بسیار کمک کننده هستند.مثل یه بدنساز فقط برای افزایش حجم وزنه بزنید و تمرینات هوازی رو سعی کنید روزهای غیر تمرین قرار بدید مهمتر از همه اینها مواد غذایی هستش که مصرف می کنید . اول هم خدمتتون عرض کردم شکم خیلی تمایل به انباشت چربی داره باید این فرصت رو ازش بگیرید .
   از مکملهای بی سی ای ای و بتا آلانین ، ال کارنیتین ، سیترولین مالات ، کافئین به صورت متناوب استفاده کنید.

 72. باسلام خسته نباشید من خوام دوره حجم خشک بگیرم اما شک دارم قدم ۱۸۳و وزنم۸۵ ایا به نظر شما دوره حجم خشک بگیرم یا خشک مربیم به من دوره خشک رو گفت مکمل هارو توصیه کرده مانند. وی.بی سی ای ای و هیدروسیکات رو گفته می خواستم نظر شمارو بدونم لطفان جواب بدین باتشکر

 73. باسلام خسته نباشید من خوام دوره حجم خشک بگیرم اما شک دارم قدم ۱۸۳و وزنم۸۵ ایا به نظر شما دوره حجم خشک بگیرم یا خشک مربیم به من دوره خشک رو گفت مکمل هارو توصیه کرده مانند. وی.بی سی ای ای و هیدروسیکات رو گفته می خواستم نظر شمارو بدونم لطفان جواب بدین سریع با تشکر

  • درود
   خواهش میکنم
   این دو به طور کامل به سلیقه شما بستگی داره اگر تنها دوست دارید خشک کنید خوب همین دوره خشک رو برید و اگر حجم در کتار تفکیک عضلات میخواین خوب باید دوره رو بر مبنای حجیم شدن قرار بدید. وزنتون نسبت به قدتون بسیار مناسب هست . نظر منو بخواین با این قد باید حجم و وزن بیشتری بگیرید رو ۹۰ کیلو خیلی عالی میشه.

 74. مرسی از جوابتون ببخشید یه سوال دیگه از شما دارم مکمل های برای دوره حجم خشک رو بهم معرفی می کنید با تشکر از سایت خوبیتون

 75. ببخشید که من ازتون سوال می پرسم می خواستم بدونم داروی سوما برای چربی شکم خوبه عوارض نداره با تشکر لطفا جواب هردو سوالمو بدین

 76. ۱۰ الی ۱۵ تا خوبه ایا

 77. ایا در دوره حجم خشک مکمل کراتین خوب هست

 78. سلام،داداش من قدم ۱۷۹ وزنم ۵۳ سنم ۱۶یک ساله بدنسازی کار می کنم می خوام مصرف پروتیین یا کراتین یا هرچیز دیگه ای رو شروع کنم بنظر شما بهترین محصول و باکیفیت ترین و بی ضررترین محصول چیو می تونم انتخاب کنم ک ی مقداری حجم و تفکیک بگیرم،باتشکر

  • سلام
   برای تفکیک عضلات مکمل های زیادی هستند که به کار شما میاد. بهترینشو بی سی ای ای ها ، بتا آلانین و کراتین های ترکیبی هستند. برای نتیجه خوب باید از چندین مکل استفاده کنید

 79. سلام.
  خسته نباشید.
  من قدم ۱۸۵ و وزنم ۸۳ هستش.سه ساله کار میکنم.میخوام مکمل مصرف کنم جهت عضله سازی.
  بجز پروتیین چه مکمل هایی پیشنهاد میکنید و از چه برندی.
  ممنون میشم.

  • غیر از پروتئین بی سی ای ای اکستند شرکت سایویشن ، کراتین کریچر برند بیشت اسپورت تست بوستر تست فریک ، گلوتامین و بتا الانین

   • این BCAA رو اتفاقا مصرف کردم با طعم آناناس همراه با گلوتامین و ال ارژنین.ولی چون مشکل سنگ کلیه دارم کراتین رو نمیتونم مصرف کنم.بتا الانین خالیش فایده داره؟
    با توجه به اینکه اینارو مصرف کردم الان مکمل جدید چیا بخرم مصرف کنم؟
    نظرتون راجب ZMA و TRIBULIS چیه؟
    با تشکر

    • تریبولوس و زد ام ای از بهترین و سالم تریمن مکمل های بدنسازی هستند . مخصوصا مکمل زد ام ای. بتاآلانین یکی از مکمل هایی هست که در سالهای اخیر گردوخاک به پا کرده. تاثیرش فراتر از انتظار شما از یک مکمل هست. حتما امتحانش کنید. روزی ۶ گرم هر به صورت ۳ سروینگ ۲ گرمی.

 80. با سلام می خواستم مکمل های یا قرص های افزایش تستسرون رو معرفی
  کنید برام با تشکر

  • سلام
   مکمل های افزایش تستوسترون زیاد هستند. تست اچ دی ماسل تک . تست بوستر برند ترو گریت تست فریک فارما فریک انیمال تست یونیورسال نوتریشن از بهترین ها هستند.

 81. ایا وی بهتر یا وی گلد

 82. ایا این محصولا در یک دوره حجم خشک خوب هست وی .بی سی ای .پمپ نترو۲٫گلوتامین.وقرص افزایش تستسترون ایا خوبه

 83. آیا با وجود بی سی ای ای نیازی به گلوتامین هست

 84. وزن ایده ال برای قد ۱۸۱ چند است

  • برای ایده ال بودن تنها داشتن یه تناسب بین وزن و قد کافی نیست این یک نگاه سطحی به موضوع تناسب اندام هستش که در جامعه جا افتاده. میزان بافت عضلات درشتی اسخوان بندی هم موثر هستند.برای مثال شما اگر ۱۰۰ کیلو باشید با بدنی عضلانی و کم چربی وزنتون خوبه اما اگر با همین قد ۸۰ کیلو باشید اما بافت عضله کم و چربی زیاد داشته باشید ، در شرایط مناسب فیزیکی قرار ندارید.

 85. باسلام بنده ۲۵سالمه حدودهفت سال بدنسازی کارمیکنم قدم ۱۷۲وزنم ۷۸بدن فوق العاده حجمی وعظلانی دارم مربی هم تاالان نداشتم که بخوام مشاوره بدن ازهرکی سوال میپرسم میخوام مسابقه بدم میگه آمپول بزن که بدنت کات شه اینم بگم تواین چندسال اصلا مکمل یاچیزی برای حجم استفاده نکردم لطفا منوراهنمایی کنید چکاربایدبکنم باتشکر

  • سلام
   بدنسازی مسابقه ای صد در صد آلوده به داروهای نیروزا و دوپینگ هستش با این حساب هیچ شانسی بدون دارو برای شرکت در مسابقات ندارید. به شما پیشنهاد میکنم از این کار چشم پوشی کنید و به همین رویه که تا به امروز پیش رفتید ادامه بدید. از مکمل ها استفاده کنید در صورت اصلی بودن و مناسب بودن پیشرفتتون خیلی بهتر میشه .

 86. سلام به استاد بزرگوار
  من میخوام یه دوره برم بدن حجیمی دارم ولی چربی زیاد ندارم و دور کمرم خوبه وای هدفم کات شدن بیشتر و عضلانی تر شدن شکممه چون قبلا چاق بودم یکم پوست شکمم شل شده ولی چربی نداره .بنظر شما:
  ١- مکمل های اوپتیموم داروخانه ها خوبه من سایت رسمی اوپتیموم رو نگاه کردم دیدم نمایندگی رسمی ایران رو شرکت راک دارو معرفی کرده بنابراین فک کنم جنساش ارجینال باشه
  ٢- میخوام پودر وی و آمینو انرژی و گلوتامین و مولتی ویتامین رو باهم بگیرم بنظرتون خوبه؟ و اگه خوبه لطفا بفرمایید چجوری مصرف کنم بهتره ممنون

 87. سلام به استاد بزرگوار
  من حدود ۴ ساله بدنسازی کار میکنم ولی متناوب و زیر نظر مربی حدوده یک ساله میخوام یه دوره برم بدن حجیمی دارم ولی چربی زیاد ندارم و دور کمرم خوبه ولی هدفم کات شدن بیشتر و عضلانی تر شدن شکممه چون قبلا چاق بودم یکم پوست شکمم شل شده ولی چربی نداره .بنظر شما:
  ١- مکمل های اوپتیموم داروخانه ها خوبه من سایت رسمی اوپتیموم رو نگاه کردم دیدم نمایندگی رسمی ایران رو شرکت راک دارو معرفی کرده بنابراین فک کنم جنساش ارجینال باشه راستش اصلا به مکمل های قاچاق اطمینان ندارم
  ٢- میخوام پودر وی و آمینو انرژی و گلوتامین و مولتی ویتامین رو باهم بگیرم بنظرتون خوبه؟ و اگه خوبه لطفا بفرمایید چجوری مصرف کنم بهتره ممنون

  • سلام
   بله این مکمل ها برای هدف شما مناسب هستند آمینو انرژی اپتیموم نوتریشن برای قبل از تمرین طراحی شده همین زمان مصرف بشه عالی هستش.
   پروتئین وی بین وعده های غذایی ۲ ساعت قبل از تمرین و بلافاصله بعد از تمرین مناسب هست. گلوتامین هم بعد از تمرین قبل از خواب و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب شبانه بهترین زمان مصرفش هست.

 88. سلام
  من اولین دوره میخوام ور دارم وزنم ۸۲ و قد ۱۸۴/۵ بهم گفتن امینو bcaa و کلن و گلوتامین مصرف کنم به نظرتون درسته ؟

  • سلام
   از قد و وزن شما مشخص هست چربی زیادی ندارید. کلن داروی چربی سوز قوی هستش به همین علت برای بار اول به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه اگر میخواهید چربی سوزی داشته باشید از مکمل های چربی سوز استفاده کنید تا کلن . باقی مکملهاتون موردی ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.