آخرین خبرها
خانه / اخبار مکمل ها / چرا نمی‌بایستی از استروئید‌ها استفاده نمود؟

چرا نمی‌بایستی از استروئید‌ها استفاده نمود؟

چرا نمی‌بایستی از استروئید‌ها استفاده نمود؟

دلایلی که نمی‌بایستی مردان از مکمل‌های بدنسازی استروئیدها استفاده کنند

آیا میخواهید حجم عضلانی بیشتری داشته باشید؟ اگر چنین است، احتمالا به شدت در حال بدنسازی در باشگاه هستید و برنامه غذایی خود را به طور دقیق دنبال می‌کنید.

کالری بدن شما بالا می‌باشد، وزن شما سنگین می‌باشد، و اطمینان دارید که خواب شما (به منظور قابلیت بازیابی قوای جسمانی عالی)، در ارجحیت می‌باشد.

اما هیچ کمکی از دست شما بر نمی آید، مگر آنکه از مکمل‌های غذایی برای کمی بهبود بیشتر، کمک بگیرید. چه محصولاتی می تواند بهترین کمک را برای حصول شرایط بدنی عالی برای شما به ارمغان آورد که تا کنون هرگز نمونه آن را مشاهده ننمودید؟Why-not-to-use-steroids

به فروشگاه‌های مکمل‌های غذایی سری بزنید و کسی در باشگاه پیدا می شود و به شما می گوید که راه حل نهایی را پیدا نموده است: استروئیدها.

برای بسیاری از مردان که قدم به این مسیر گذارده اند، اغوای بازگشت به استفاده از استروئیدها زیاد می‌باشد. آیا این مسیر امن می‌باشد؟

همچنانکه مشاهده خواهید نمود، این مسیر نه تنها امن نیست، بلکه اگر تا کنون از آنها استفاده نکرده اید، حقیقتا می تواند برای یک مدت طولانی، فرایند عضله سازی شما را دشوارتر نماید.

اجازه بدهید تا نگاهی بر این موضوع بیاندازیم که چرا نمی‌بایستی از استروئیدها استفاده نمایید، و سپس راه حل برتر را به شما نشان می دهیم که به شما اجازه می دهد تا به بازدهی قابل ملاحظه ای بدون به خطر انداختن سلامتی خودتان، برسید.

Dont-use-steroids

استروئیدها می توانند سبب ناتوانی جنسی شوند

اولا، اگر همچنان مصمم هستید تا بچه دار شوید و برای سال‌های آیده زندگی خود برنامه ریزی کرده اید، به هنگام استفاده از استروئیدها محتاط و راجع به آن فکر کنید. مطالعات انجام شده توسط Western Jornal of Medicine، نشان داده است که مابین کاربرد استروئیدها و بروز ناتوانی جنسی، رابطه مستقیمی وجود دارد و این ارتباط را نیز به تصویر کشیده است.

کاربرد استروئیدها، سبب متوقف نمودن تولید طبیعی تستسترون می شود، که به عنوان عامل کلیدی برای تولید اسپرم و توانایی جنسی محسوب می شود.

بسیاری از بدنسازان، بدون فکر کردن به عواقب استروئیدها از آن استفاده می‌کنند، و زمانی پی به این موضوع می برند که دیگر دیر شده است. اگر دارای خانواده هستید و شرایط خانوادگی برای شما اهمیت دارد، هرگز چنین اشتباهی نکنید.

اگر قصد دارید بچه دار شوید یا اصلا چنین قصدی ندارید، صرفنظر از این موضوع، آیا داشتن توانایی جنسی و رابطه سالم در زندگی، برای شما اهمیت ندارد؟

استروئیدها می توانند بر این مضوع اثر سوء بگذارند. بسیاری از ورزشکارانی که از استروئیدها استفاده می‌کنند، توانایی عملکرد جنسی آنها به حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است (با شق نگه داشتن آلت خود و حفظ آن در این وضعیت، دچار مشکل شده اند).

استروئیدها حقیقتا می توانند شما را دیوانه نمایند

ممکمن است قبلا در مورد این موضوع شنیده باشید که کسانی که از استروئیدها استفاده می‌کنند، می تواند از احساسات خشم و پرخاشگری بیشتری رنج برند، اما معمولا به این موضوع توجهی ندارند. بسیاری از مردان فکر می‌کنند که این موضوع بسیار عالی می‌باشد؛ در نظر آنها، این تمرینات تنها می تواند شما را به عنوان یک مرد معرفی نماید، اما خلق و خوی پرخاشگرانه می تواند شما را مردتر نشان دهد.

اما، در مورد تبدیل شدن به یک روان پریش چه نظری دارید؟ این چیزی است که همه از آن دوری می گزینند و نمی خواهند که نام آنها با این عنوان آلوده شود، اما چنانچه از استروئیدها استفاده نمایید، احتمالا چنین تاثیری بر روی شما خواهد گذاشت.

مطالعات انجام شده در نشریه American Journal of Ssychiatry، نشان می دهد که ۱۲ درصد از مصرف کنندگان استروئیدها، دچار علائم روان پریشی شده اند، درحالیکه تا حدود ۲۲ درصد از آنها، کاملا تحت تاثیر این علائم قرار گرفته اند.

استروئیدها حقیقتا می توانند ذهن شما را مختل نمایند؛ تا حدی که غیر قابل کنترل می‌باشد و کاملا شما را به شخص دیگری تبدیل می‌کند.

آیا می خواهید چیزی را مصرف نمایید که کنترل کامل بر روی شما داشته باشد؟

ریسک حمله قلبی که منجر به فوت خواهد شدHeart-Problems-from-steriod-use

اگر مسئله روان پریشی شما در صورت مصرف استروئیدها، آنچنان اهمیت ندارد، نظر شما در مورد مرگ ناگهانی چیست؟

چنانچه بخواهید از استروئیدها استفاده نمایید، دقیقا این همان چیزی است که ناگهان اتفاق خواهد افتاد. بسیاری از مصرف کنندگان استروئیدها حقیقتا از این موضوع اطلاعی ندارند یا دقیقا با کمال میل آن را قبول کرده اند (عواقب بالقوه حاصل از انتخاب آنها). چنانچه حجم عضلانی آنها بیشتر شود، تمایل دارند که آنچنان به این موضوع اهمیتی ندهند. این موضوع باعث می شود که آنها کاملا از ریسک‌های سلامتی مرتبط با مصرف استروئیدها، صرفنظر نمایند.

از آنجا که استروئیدها فشار بیشتری بر قبل وارد می‌کنند، باعث پمپاژ خون اضافی از طریق بدن به این حجم انبوه عضلانی جدید، می شود و همین موضوع باعث بزرگتر شدن قلب نیز می شود، و این موضوع می تواند ریسک سکته‌های قلبی-ریوی را به همراه داشته باشد (طی مطالعات انجام شده توسط نشریه Cardiology).

محققین، مرگ قلبی ناگهانی یک فرد ۲۰ ساله را مورد بررسی قرار داده اند (کسی که از سلامت کامل برخوردار بوده است و در تاریخچه مکمل‌های مصرفی او، استروئید دیده شده است).

این موضوع می تواند برای همه اتفاق بیافتد، فرقی نمی‌کند که آیا سالم هستید یا خیر؛ در نتیجه این تصویر را از ذهن خود بیرون نمایید که این اتفاق هرگز برای من رخ نخواهد داد.

هیچ کس شکست ناپذیر نیست

مطالعه دیگری که در نشریه Journal of Forensic Sciences منتشر شده است، دلایل پشت پرده مربوط به مرگ‌های ناشی از مصرف استروئیدها را مورد بررسی قرار داده است.

از میان ۳۴ داوطلبی که بر روی آنها مطالعه نموده اند، در ۱۲ مورد، تغییرات قلبی مزمن گزارش شده است، که ۲ مورد به لحاظ مرگ ناشی از مسمومیت تصادفی بوده است، و موارد دیگر بر مبتنی بر قتل، خودکشی، و مسمومیت تصادفی یا نامشخص بوده است که همگی با رفتار انگیزشی و عدم کنترل احساسات (که وجه مشخصه آنها، خشونت‌های غضبناک، تغییرات مدوام روحیه، ویا مصرف کنترل نشده مواد می‌باشد)، مرتبط بوده است.

 

تغییرات هورمونی

دلیل دیگری که می بایست از استروئیدها اجتناب نمود، ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می‌باشد. هم اکنون دریافته اید که استفاده از استروئیدها، به معنی برخورداری از سطح تستسترون بالاتر می‌باشد که در رگ‌های جریان می یابد. اما، چه رخداد دیگری حادث می شود؟

اولا، فرایند تولید اسپرم در بدن کاهش می یابد و باعث کوچک شدن بیضه‌ها می شود. بعلاوه، برخی از تغییرات غیر قابل جبرانی که حادث می شود، شامل تغییرات در ریزش مو در مردان و پدیدار شدن برجستگی پستان مانند در سینه آقایان (با عنوان ژینکوماسیا)، می شود.

بسیاری از بدنسازان فکر می‌کنند که می توانند با کمک محصولات درمانی مناسب، بر این موضوع فائق آیند، اما خودتان را به آسانی گول نزنید. با وجودیکه این فرایند می تواند در برخی مواقع کمک نماید، هیچکس قادر به اجتناب از پیشرفت بافت پستان مانند با استفاده از این محصولات نمی‌باشد.

فارغ از اینکه چه محصولی را مصرف می نمایید، همچنان در حال ریسک هستید.

 

مشکلات کبدی

از آنجا که کبد، به عنوان دفع کننده اولیه سموم در بدن محسوب می شود، با مصرف استروئیدها، بدین ترتیب فشار زیادی را بر کبد وارد می آورید.

آنهایی که از استروئیدها استفاده نموده اند، مشخص شده است که از تومورهای کبدی و تورم کبدی رنج می برند، که تحت این شرایط، کیست‌های خونی در کبد شکل می گیرد و هر لحظه امکان پاره شدن آنها وجود دارد که منجر به خونریزی داخلی مهلک جدی و بالقوه خواهد شد.

در اینجا نیز می توان از محصولات محافظت کننده از بافت کد نیز استفاده نمود، اما هیچگاه تصور نکنید که آنها کاملا می توانند از شما محافظت بعمل آورند. این موضوع باعث می شود تا کبد شما، بیشتر از حد معمول فعال شود و هر زمان که از استروئیدهای آنابولیک استفاده نمایید، فشار زیادی بر آن وارد می‌کنید.

 

موضوعات دیگری که می بایست بدانید

نهایتا، برخی از عواقب دیگری که می‌بایستی راجع به مصرف استروئیدها بدانید، عبارتند از: تضعیف سیستم ایمنی بدن، که سبب بالا رفتن سطح بیماری و عفونت بدن می شود؛ ریسک پدیدار شدن آکنه در بدن بیشتر می شود؛ باعث کاهش سطح انعطاف پذیری مفاصل می شود.

برخی از مصرف کنندگان استروئیدها، درد شدید مفاصل را به هنگام مصرف استروئیدها یا پس از آن، گزارش داده اند (که از این موضوع نیز باید اطلاع داشته باشید).

به این ترتیب نکات اصلی را که می‌بایستی بدانید و به خاطر داشته باشید، فرا گرفتید (در مورد اینکه چرا باید از استروئیدها اجتناب نمایید).

همچنانکه مشاهده می نمایید، ریسک آن به فواید آن نمی ارزد، به ویژه زمانیکه می توان از گزینه‌های قابل اعتماد و جایگزین، استفاده نمود.

 

گزینه‌های هوشمندانه تر دیگر

به جای آنکه خود را به تقدیر استفاده از استروئیدها بسپارید، می توانید محصولات طبیعی را مدنظر قرار دهید که با المان‌های شیمیایی بدن شما تطبیق می یابد و سبب افزایش تولید تستسترون طبیعی بدن می­شود.

یک بوستر تستسترون همانند Testofuel، عملکردی متفاوت با استروئیدها دارد، که بجای متوقف نمودن تولید طبیعی رشد هورمونی بدن (به لحاظ کنترل آن توسط هورمون‌های خارجی)، از مولفه‌های کلیدی بهره می برد که سبب تحریک آزادسازی بیشتر تولید تستسترون بدن می شود.

از آنجا که این فرایند، یک روال طبیعی در بدن می‌باشد، ریسک اثرات جانبی آن اصلا وجود ندارد و زمانیکه مصرف این محصول را قطع می نمایید، سطوح تستسترون شما نیز به حال نرمال باز می گردد.

زمانیکه مصرف کنندگان استروئیدها، اقدام به متوقف نمودن آن می‌کنند، سطوح تستسترون آنها اغلب به حالت عادی باز نمی گردد و بجای آن، به طور باور نکردنی از سطوح کمتر تولید تستسترون رنج می برند و همه آن نتایجی را که در باشگاه حاصل نموده اند، ضایع خواهند نمود.

زمانیکه از استروئیدها استفاده می‌کنید، می‌بایستی التزام استفاده آنها را تا ابد داشته باشید یا اینکه ریسک از دست دادن بازدهی کلی بدنسازی را نیز به جان بخرید.

چنانچه از بوسترهای تستسترون طبیعی استفاده نمایید، هر وقت که دلتان خواست می توانید به مصرف آن ادامه دهید یا آن را قطع نمایید، حجم عضلاتی تا که ساخته اید می توانید حفظ نمایید (چرا که به صورت طبیعی ساخته شده است و نه از طریق تستسترون‌های عاریه ای).

در نظر ما، بوستر تستسترون درجه یک، Testofuel می‌باشد (به لحظا ترکیب بندی منحصر به فرد ویتامین‌ها و مواد معدنی، در کنار مولفه‌های گیاهی).

بساری از افراد، فقط از یک مورد آنها بهره می گیرند، اما با محصول Testofuel، هر دو مولفه را یکجا با هم خواهید داشت، بدین طریق می توانید خود را به جایگاه رفیع حجم عضلانی بیشتر برسانید.

به استروئیدها، “هرگز نه” بگوئید

درحالیکه طمع رشد عضلانی سریع می تواند وسوسه انگیز باشد، بر روی اثرات جانبی طولانی مدت آنها در بدن و این حقیقت که این حجم عضلانی به طور ۱۰۰ درصد متعلق به شما نمی‌باشد (بلکه زائیده مواد خارجی می‌باشد)، تمرکز نمایید.

حتما ببینید

انیمال پک بهترین مولتی ویتامین دنیا

انیمال پک پادشاه مولتی ویتامین ها

                  انیمال پک یونیورسال نوتریشن مولتی ویتامین شماره‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.