آخرین خبرها
خانه / برنامه های تمرینی بدنسازی / پلاور دمبل حرکت مورد علاقه آرنولد

پلاور دمبل حرکت مورد علاقه آرنولد

پل آور دمبل: چرا آرنولد و کوری گریگوری عاشق این تمرین هستند.

اکنون نگاهی به زندگی معروف ترین بدنسازان میکنیم , پل آور دمبل یکی از تمرین های مورد علاقه ی آرنولد در باشگاه بود و کوری گریگوری توضیح میدهد چرا باید تمرین مورد علاقه ی شما نیز باشد.

پلاور دمبل - www.maxstar.ir

 

این تمرین هیچگاه به اندازه ی پرس سینه معروف یا به اندازه ی هیچ حرکت زیربغل سخت نمیباشد.اما یکی از تمرین های مورد علاقه ی من است و میخواهم مطمئن شوم که کسی آن را از قلم نمی اندازد.من از پل آور دمبل صحبت میکنم, یکی از بهترین حرکت ها در زمان آرنولد و یکی از تمرین های مورد علاقه ی من.به هر دلیلی ,به نظر می آید که این تمرین از برنامه ی باشگاه مردم دور افتاده است.

شاید در روزهای ماشین های جالب و دوره ی تمرینات جدید, به سادگی فراموش شده است.من اینجا هستم تا به شما بگویم این طرز فکر را نادیده بگیرید.این تمرین را فراموش نکنید چون افزودن پل آور دمبل به برنام هی روزانه ی شما باعث پیشرفت های موجب توجهی میشود که در هیچ حرکت دیگری نمیشود. بیایید در موردش فکر کنیم : اگر برای آرنولد به اندازه ی کافی خوب بوده است, برای شما هم خوب خواهد بود.

ورژن خوابیده بر روی نیمکت پل آور دمبل در دوران طلایی دهه ی ۷۰ بدنسازی بسیار معروف شد و آرنولد مخصوصا در برنامه ی روزانه ی خود دو برابر بیشتر از این تمرین استفاده میکرد.آرنولد همیشه در مورد مزایای این حرکت صحبت میکرد و حتی میگفت که پل آور دمبل حتی باعث گسترش و قوی تر شدن قفسه ی سینه میشود.

من فکر نمیکنم که علم ادعایی نسبت به این یک مزیت داشته باشد اما میدانم که لیست بلند بالایی از مزایا وجود دارند که باعث میشود این تمرین یکی از بهترین ها باشد.اگر درست انجام شود,همه ی عضلات از نوک پای شما تا بغل های کمر,زیربغل و عضله های سه سر را پوشش میدهد,و با همه ی این عضلات به روش مفید و منحصر به فردی کار میکند.با دانستن اینها کیست که نخواهد پل آور دمبل را انجام دهد؟

این هم یک تئوری که من ارائه داده ام – شاید برای کل بالاتنه مفید باشد.چون بر مناطق بسیار متفاوتی تاثیر میگذارد,مردم نمیدانند که باید این تمرین را در کجای برنامه ی روزانه ی خود قرار دهند ,پس به سادگی آن را کنار میگذارند.تمرین با گروه بزرگی از عضلات مانند سینه و کمر با هم معمولا رایج نیست ,و همین تفکر است که مشکل استفاده از پول اوور را ایجاد کرده است.

ولی توصیه ی من – و راه حل ساده – این است که فقط یک روز را انتخاب کنید و آن را انجام دهید.کلید کار این است که این تمرین را به یک روز بیفزایید و آن را انجام دهید.چیزی که برای من بهترین عملکرد را داشت,در صورتی که تمرینات کششی انجام ندهیم(سینه و کمر با هم)اطمینان از این است که این تمرین را در روز تمرین سینه انجام دهیم.من تعداد تکرارها ها را زیاد تنظیم میکنم,گاهی در محدوده ی ۱۲ تا ۲۰ تکرار,و حتما برای هر ست حسابی تمرین کششی انجام میدهم,معمولا ۳ تا ۴ ست.

تمرین پلاور دمبل کمک کرد تفاوت بزرگی در فیزیک بدنی ام ایجاد کنم,مناطقی از بدنم را بهبود بخشم که مورد هدف قرار دادن آنها برای تمرین خاص کار سختی است و آنها را به نقاط قدرتمندی تبدیل کنم.عضله های سراتوس من بسیار عمیق ترو قوی تر هستند,و من واقعا فکر میکنم این نتایج از سال ها انجام پل اور دمبل حاصل شده اند.به طور همزمان,عضلات زیر بغل من را نیز تحت تاثیر قرار داد,و در قسمت پایین زیربغل خط های شدید و عضلات قوی ای ایجاد کرد.من میتوانم قاطعانه بگویم آن دو منطقه تبدیل به نقاط قوت من شده اند و وقتی شروع به انجام پول اوور میکنم حسابی عضله هایم برجسته میشوند.

ولی وقتی میخواهید این تمرین را انجام دهید چند نکته ی کلیدی را باید رعایت کنید :

  • بسیاری از افراد این تمرین را سریع انجام میدهند و فراموش میکنند که باید بدن را حسابی کش دهند.در این تمرین حس کشیده شدن بدن ضروری است.
  • بسیار مهم است که ران ها و سر خود را پایین نگه دارید,که باعث میشود وزن بدنتان به وزنه اضافه نشود.وقتی ران های شما رو به پایین باشند,واقعا حس میکنید عضلات زیر بغل شما در حال کار کردن هستند و در اینجاست که نتیجه میگیرید.
  • وقتی این تمرین را درست انجام دهید,در بالای کناره های بدن,عضلات زیربغلو عضله های سه سر که به سختی کار کرده اند عضلات را احساس خواهید کرد,و برای شما پمپ عضله ای ایجاد میکند که ایجاد آن با هر تمرین دیگری بسیار مشکل است.

دلیل شما برای انجام ندادن آن هرچه که هست ,دلیل خوبی نیست. کار درست را انجام دهید و این تمرین را در روتین خود قرار دهید,و اجازه ندهید عظمت پل آور دمبل از بین برود.

 

مطالب مفید از تمرینات بدنسازی :

ساختن عضلات سینه بدون هالتر

وقتی صحبت از ساختن عضلات سینه کامل و ضخیم است ،اولین تصویری که در ذهن اغلب افراد شکل میگیرد ،استفاده از پرس سینه با هالتر است.بدنسازان کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نیستند و شاهدیم که اغلب ،برنامه تمرین سینه خود را بر محوریت پرس سینه با هالتر تنظیم میکنند تلاش برای افزایش قدرت سینه از طریق اجرای پرس سینه …

———————————————————————-

تمرین عضله پشت بازو به شیوه سوپر ست

تمرین عضله پشت بازو به شیوه سوپر ست ۱-پشت بازو سیم کش: ۲×۱۵ پشت بازو پرس سینه ای  ۱×۱۵ پشت بازو سیم کش ایستاده+پشت بازو پرس سینه ای  ۲×۱۰ پشت بازو هالتر خوابیده+پارالل ۲×۱۰ دو( ست )اول برای گرم کردن و آماده سازی مفاصل و عضلات برای یک تمرین سنگین انجام میشوند ،نباید از وزنه های سنگین برای این دو …

———————————————————————-

جی کاتلر از قواعد مستر المپیا ساز می گوید

جی کاتلر از هر برنامه تمرینی اش یک طرح خشن دارد،اما از یک برنامه از قبل طراحی شده پیروی نمی کند.در عوض آنالیز می کند که عضلاتش چگ.نه واکنش نشان می دهند و بر مبنای آن ابزارش را انخاب می کند.اغلب وسط تمرین مکث می کند و با یار تمرینی اش به بررسی اینکه چند حرکت انجام داده اند می …

حتما ببینید

بهترین زمان چربی سوز - www.maxstar.ir

بهترین زمان چربی سوزی و کاهش وزن

بهترین زمان چربی سوزی و کاهش وزن پس از دست کشیدن از تمرین با وزنه, …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.