آخرین خبرها
خانه / مکمل های غذایی / فواید مکمل نیتریک اکسید

فواید مکمل نیتریک اکسید

 

اکسید نیتریک، به مقدار زیاد وجود دارد و ما آن را دوست داریم، اما به عنوان “ذره خدا” محسوب نمی شود (برخلاف بسیاری از مردم که آن را اینچنین می پندارند). در حقیقت، نیتریک اکسید ، به طور طبیعی در بدن ما فراوان یافت می شود، و همزمان در آرایه ای از واکنش‌های مختلف، سهیم می گردد؛ شامل ایمنی بدن، دفع آمونیاک، و آنچه که به طور خاص علاقه مند به آن هستید: اتساع رگ‌ها.

فرایند اتساع رگ‌ها، با پمپاژهای خونی پارگی پوست، انتقال بی نظیر مواد غذایی، کاهش فشار خون و استرس قلبی توام می‌باشد و حتی نقش مثبتی را در رشد تولید هورمون، ایفا می‌کند. همه اینها به خاطر دو اتم کوچک اسکیژن متصل به یک اتم نیتروژن می‌باشد که شکل این مولکول را تشکیل می دهند.

آنچه که اکسید نیتریک برای بدنسازان و ورزشکاران انجام می دهد

 

ورزشکاران و بدنسازان، از سطوح بالای اکسید نیتریک، نفع می برند

برای یک انسان عادی که به تمرینات بدنسازی نمی پردازد، سطوح پایه اکسید نیتریک، مناسب می‌باشد. همچنین، به عنوان یک ورزشکار، اگر سطوح نیتریک اکسید شما پایین می‌باشد، آنگاه تجربیات بدنسازی شما و فرایند بازیابی قوای جسمانی، مختل خواهد شد. این بدان معنی نیست که به طور پیش فرض می­بایستی سطح نیتریک اکسید را بالا ببرید. راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که بر روی فرایند تولید نیتریک اکسید در بدن، تاثیر می‌گذارد (به ویژه برای ورزشکاران و بدنسازان). اجازه دهید تا نکاهی به چگونگی عملکرد آن بیاندازیم.

 

آنچه که اکسید نیتریک برای بدنسازان و ورزشکاران انجام می دهد

نیتریک اکسید و همچنین مکمل‌های نیتریک اکسید ، سبب افزایش اتساع رگ‌ها در طول تمرینات ورزشی (از طریق ریلکس نمودن بافت‌هایی که متکشل از رگ‌های خونی هستند)، می شوند. این عامل سبب افزایش خروج کلی جریان خونی غنی شده از اکسیژن و مواد مغذی از طریق رگ‌های شما می شود و همچنین سبب کاهش فشار قلب می شود.

برای مدت‌ها، فرایند تولید اکسید نیتریک تهییج شده توسط تمرینات ورزشی، سبب تغییر شکل رگ‌های خونی می گشت. این موضوع منجر به پدیدار شدن رگ‌های بزرگتر جهت افزایش تاثیر جریان خون می شد؛ به همین دلیل شما شاهد رگ‌های بزرگ در بدنسازان حرفه ای هستید. این موضوع مطلقا ناشی از پمپاژ بی وقفه نیتریک اکسید در زمان تمرینات نمی‌باشد، بلکه به علت اتساع رگ‌ها در مدتی طولانی می‌باشد.

 

عادات مربوط به افزایش سطح اکسید نیتریک

درست همانند این موضوع که نحوه زندگی شما بر تولید تستسترون و فرایند متابولیسم تاثیر می‌گذارد، نحوه زندگی شما نیز بر روی تولید اکسید نیتریک پایه تاثیر می‌گذارد. جدای از آنچیزی که میل می فرمایید، فعالیت‌هایی وجود دارد که سبب بهبود تولید اکسید نیتریک می شود (فعالیت سنتز اکسید نیتریک).

۱- آیا می دانستید که نور خورشید، سبب افزایش میزان تولید اکسید نیتریک در بدن شما می شود؟ اساسا، دانشمندان بر این عقیده هستند که ویتامین دی تولید شده از طریق در معرض قرار گرفتن نور خورشید، منجر به تولید اکسید نیتریک می شود. همچنین، بر اساس آزمایشات انجام شده بر روی مکمل‌های ویتامین دی، محققین دریافته اند که حقیقتا چنانچه در معرض نور خورشید قرار بگیرید، مستقیما سبب تهییج تولید اکسید نیتریک می شود.

۲- تمرینات ورزشی منجر به افزایش تولید اکسید نیتریک در بدن ورزشکاران و بدنسازان می شود. بیان مکانیزم دقیق مربوط به این فرایند، پیچیده می‌باشد، اما فعالیت‌های فیزیکی، موثرا سبب افزایش وضعیت سنتز نیتریک اکسید و نیز فعالیت سنتز نیتریک اکسید می شود. این موضوع، یک عامل افزایشی دوگانه یا تاثیر سلسله وار، جهت افزایش اکسید نیتریک می‌باشد.

۳- مواد مغذی بسیار زیاد در اسیدهای آمینه ال-آرژینین و ال-سیترولین، به طور طبیعی سبب افزایش تولید کلی اکسید نیتریک می شود. این تنظیم سازی، اکیدا وابسته به میزان تراکمی می‌باشد که در فعالیت آنزیم‌ها افزایش می یابد. یعنی، آرژینین بیشتری برای استفاده در تولید اکسید نیتریک، در دسترس می‌باشد.

 

مکمل‌های اکسید نیتریک برای بدنسازان

علاوه بر روش‌های فوق الذکری که می توانید برای افزایش تولید اکسید نیتریک در بدن به کار برید، مکمل‌های اکسید نیتریک بیشماری نیز در بازار وجود دارد. از میان این مکمل‌ها، فقط کسری از آنها را برای افزایش قابل اطمینان سطح اکسید نیتریک در ورزشکاران و بدنسازان، توصیه خواهیم نمود.

در ادامه، مروری بر عالی ترین محصولات اکسید نیتریک در سال ۲۰۱۴ خواهیم داشت. با توجه به این فهرست، به راحتی می توانید گزینه‌های مکمل خود را انتخاب نمایید و آنچه را که از مکمل خود (برای افزایش سطح اکسید نیتریک)، انتظار دارید را به دست آورید.

مکمل نیتریک اکسید سلوکوربهترین مکمل‌های نیتریک اکسید از نظر ما

– محصول Cellucor NO3 Chrome

به مدت چندین سال، محصول NO3 Chrome مربوط به شرکت Cellucor، به بازار عرضه شده است اما همچنان به عنوان یکی از عالی ترین مکمل‌های اکسید نیتریک محسوب می شود. آنچه که حقیقتا NO3 Chrome را به محصولی خاص بدل نموده است، وجود عنصر نیترات پیوند خورده با آرژینین می‌باشد. این موضوع، دو اهمیت چشمگیر را برای تولید اکسید نیتریک به همراه دارد؛ اجازه دهید تا آن را بیان نماییم:

اولا: چنانچه تا کنون در کلاس‌های درسی شیمی شرکت نموده باشید، می دانید که حلالیت مولکول‌های نیترات (برخلاف مولکول‌های دیگر)، ۹۹% بیشتر می‌باشد. این موضوع به طور قابل توجهی باعث افزایش حلالیت کمپلکس آرژینین نیترات می شود که نرخ جذب بسیار بیشتری را به همراه دارد (بازدهی سریعتر و بیشتر).

توجه نمایید که این قاعده سرانگشتی را نیز می توان در مورد مکمل‌های دیگر به کار برد. چنانچه مولفه مورد استفاده در مکمل، نیترات باشد، آنگاه می توان تصویر نمود که فرایند جذب آن بیشتر از مولفه‌های دیگر می‌باشد.

ثانیا: برای آنکه آرژینین، قابلیت دسترسی بیولوژیکی را برای تولید اکسید نیتریک داشته باشد، در ابتدا می‌بایستی گروه نیترات حذف گردد. این فرایند که باعث عملکرد خوب بدن می شود، منجر به تولید بیشتر مولکول اکسید نیتریک می شود. بنابراین، بر روی هر نیترات آرژینین، دو مولکول اکسید نیتریک قرار می­گیرد (به ترتیب از طریق دو فرایند مجزا).

در این محصول، در کنار مولکول نیترات آرژینین، می توانید مولفه‌های زیر را نیز پیدا نمایید: ال-نوروالین، ساینوژنول، ال-سیترولین مالات، اسکوربات کلسیم، عصاره دانه انگور. تمامی این مولفه‌ها، سبب بهبود پمپاژ عضلانی به یک طریق (یا طریق دیگر)، می شود.

علی الخصوص، جا دارد تا در مورد عنصر ال-نوروالین، بیشتر صحبت نماییم. این عنصر به عنوان دفع کننده آرژیناس می‌باشد. آرژیناس‌ها، آنزیم‌هایی در بدن هستند که سبب کاهش آرژینین می شوند تا عناصری به غیر از اکسید نیتریک را تولید نمایند. این فرایند به صورت طبیعی اتفاق می افتد، و به طور جدی می تواند مقدار زمانی را که اکسید نیتریک آزاد می تواند سطح آرژینین قابل دسترس در بدن را افزایش دهد، محدود می سازد. بنابراین، با مصرف دفع کننده آرژیناس (همچون ال-نوروالین)، می توانید تنزیل آرژینین در بدن را متوقف نمایید، بدینسان، این مولکول‌ها را برای فرایند تولید اسید نیتریک، ذخیره می سازید.

به خاطر تمامی این موارد است که حقیقتا علاقه مند به محصول Cellucor NO3 Chrome هستیم. فکر می‌کنم به اندازه کافی راجع به این محصول صحبت نموده ایم. امیدوارم که از آن لذت برده باشید و این مطالب آنچنان برای شما زیاد نبوده باشد (نظرات خود را می توانید در در ذیل، عنوان نمایید).

مکمل نیتریک اکسید پروساپسمحصول پرو ساپس Pro Supps NO3 DRIVE

روش‌هایی را که محصول NO3 Chrome عمل می کرد را به یاد دارید؟ بسیار خوب، محصول NO3 DRIVE، کاملا متفاوت با آن عمل می‌کند. در حقیقت، در فرمول محصول NO3 Drive، آرژینین یا ال-نوروالین یافت نمی شود. اما این بدان معنی نمی‌باشد که این محصول، یک محصول پمپاژ کننده اسید نیتریک موثری نمی‌باشد.

حقیقت امر کاملا مایوس کننده می‌باشد. هنوز نتوانسته ایم این حقیقت را که محصول NO3 Drive، سبب تولید پمپاژهای عضلانی زیاد می شود، مورد آنالیز قرار دهیم. این محصول ارتقا دهنده اسید نیتریک، اساسا یک کوکتل گیاهی می‌باشد که شامل مولفه‌هایی می‌باشد که تا چندین سال آینده از آنها اطلاع نخواهیم یافت. دو مولفه ای که می توانیم به محصول NO3 Drive نسبت بدهیم، ال-سیترولین و سولفات آگماتین می‌باشد. اثبات شده است که هر دوی آنها سبب بهبود پمپاژ عضلانی می شوند (چیزی که در مکمل‌های اسید نیتریک بدنسازی، انتظار آن را داریم).

 

اکسید نیتریک برای بدنسازی

چنانچه تصمیم گرفته اید از محصولات بالا برنده اکسید نیتریک استفاده نمایید، چه بخواهیم، چه نخواهیم، اینها مواردی هستند که می‌بایستی انتخاب نماییم؛ به شدت توصیه می‌کنیم که روش‌های طبیعی را نیز مدنظر قرار دهید. استفاده از مکمل‌های غذایی در کنار عادات زندگی سالم می تواند تاثیر قابل ملاحظه بیشتری نسبت به مصرف صرف مکمل‌ها، داشته باشد. این موضوع تقریبا در تمامی جنبه‌های بدنسازی و وزنه برداری صحت می‌باشد. اکنون می توانید اهداف خود را دنبال نمایید.

حتما ببینید

آمینو ایکس - amino x

حقایقی در مورد آمینو ایکس بی اس ان

به هنگام خرید مکمل‌های غذایی، توجه به این نکته مهم است که قبل از اقدام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.