آخرین خبرها
خانه / برنامه های تمرینی بدنسازی / افزایش سریع وزن و حجم

افزایش سریع وزن و حجم

خسته شده اید از بس بهتان گفته اند لاغر مردنی؟

پس این ۹ راهنمایی ثمربخش را برای مبارزه با متابولیسم سریع بدنتان و به دست آوردن حجم عضلاتی که میخواهید امتحان کنید!

امروز میخواهمچند مشورت درجه ۱ در مورد چگونگی افزایش وزن با شما در میان بگذارم.ولی به شما اخطار میکنم که این راهنمایی ها تنها برای افراد واقعا لاغر و کم وزن است.در واقع آنهایی که فقط پوست و استخوان هستند.میدانم چه حسی دارد وقتی همیشه در حال غذا خوردن هستید ولی نتیجه ای ندارد.من این وضعیت را داشته ام.همچنین میدانم چه حس بدی است وقتی افراد دیگر شما را برای خوردن بقیه ی غذا انتخاب میکنند چون شما میتوانید هر چه میخواهید بخورید ولی چاق نشوید.آنها متوجه نیستند که برای افراد لاغر,این وضعیت مثل یک نفرین است.

به هر حال من همچنین حرف افرادی را که میگویند هر کاری که امکان داشت انجام دادند ولی به نتیجه نرسیدند.این بزرگترین دروغی است که میتوانید برای متوقف کردن خود به خودتان بگویید.ممکن است چند روش را امتحان کرده باشید ولی به من اعتماد کنید,هنوز روش های درست را امتحان نکرده اید.این هم ۹ راهنمایی که به شما کمک خواهند کرد به سرعت وزن اضافه کنید.اینها راهنمایی هایی هستند که من شخصا از آنها بهره برده ام و ضمانت میکنم که حتما نتیجه خواهند داد.

  1. کمتر از ۱ ساعت تمرین کنید

باید مراقب باشید هر برنامه ای که انجام میدهید,هر چه میخواهد باشد,بیشتر از مدت ۱ ساعت آن را انجام ندهید.حتما شدت تمرین ها را حداکثر کنید نه اینکه مدت آنها را افزایش دهید.تحقیقات بیشماری در مورد اینکه چه اتفاقات بدی برای وضعیت هورمونی بدن شما اتفاق می افتد وقتی بیش از یک ساعت به صورت شدید ورزش میکنید,وجود دارند.علاوه بر این,وقتی تلاش میکنید وزن اضافه کنید,باید سخت تر ورزش کنید نه بیشتر.

  1. خوردن را تبدیل به یک عادت کنید

گوش کنید,میدانم که در آغاز این مقاله با مشکل شما همدردی کردم,اما همچنین به شما میگویم که,بس کنید دیگر.میتوانم به شما بگویم که برای افزایش وزن,باید بر این موضوع تمرکز کنید که وعده های غذایی خود را تبدیل به یک عادت کنید نه یک کار اجباری.بدن شما توسط گرایشات ژنتیکی شما تنظیم شده است.و در این مورد,شما دارای متابولیسم بسیار سریعی هستید که سریعا غذا را هضم کرده و کالری میسوزاند.بنابراین حتی ممکن است سه وعده غذا در روز بخورید,و آن غذا ها هم سرشار از کالری باشند,اما بدن شما سریعا همه ی آن کالری ها را بسوزاند.در عوض بر داشتن ۵ تا ۶ وعده ی غذایی در روز با فاصله ی زمانی ۲ تا ۳ ساعت از هم تمرکز کنید تا بالاخره بدن شما بتواند مقدار مناسبی مواد برای متابولیسم و عضله سازی به دست آورد.

  1. وابستگی به مکمل ها را رها کنید

من در وضعیت شما بوده ام و حسابش از دستم در رفته که چند بار طعمه ی صنایع مکمل سازی قرار گرفتم.باید متوجه باشید,یک مکمل دقیقا معنی اسمش را میدهد…مکمل. قرار نیست که تعیین کننده ی نتایج در باشگاه باشد.بیشتر مکمل ها بر این اساس هستند که وزن شما را با استفاده از آب افزایش میدهند , اینگونه افزایش وزن به طوری است که وقتی دست از مصرف آن مکمل بردارید وزنتان دوباره به سرعت کاهش میابد.تنها مکمل هایی که من توصیه میکنم عبارتند از پودر پروتئین و شاید کمی ویت گینر بعد از ورزش.

  1. سخت نگیرید

به عنوان افراد به طور طبیعی لاغر,باید زیاد تحرک نداشته باشید.این تنها بخشی از آنچه هستید میباشد,ولی اگر دقت کنید در طول روز تحرک و بی قراری زیادی دارید.یاد بگیرید کمی بیشتر آرامش داشته باشید و سعی کنید فعالیت بیرون از باشگاه را تا جای ممکن کاهش دهید تا انرژیتان برای استفاده ی مناسب حفظ شود.

  1. کالری اضافی را درک کنید

این هم یک جمله ی دیگر که از شنیدن آن خسته شده ام.”مهم نیست چه کاری بکنم و چه بخورم,من نمیتوانم وزن اضافه کنم”.من این جمله را بار ها شنیده ام و اینجا هستم تا به شما بگویم که کاملا در اشتباهید.مشکلی نیست,چون من هم در واقع وقتی حقیقت را فهمیدم همین را گفتم.بیشتر مردم فکر میکنند زیاد میخورند  و ممکن است شما هم همین فکر را بکنید.ولی مهم نیست چه میخورید,اگر وزن اضافه نمیکنید,پس به مقدار کافی نمیخورید.اکثر اوقات,باید رژیم غذایی خودتان را نیز دوباره ارزیابی کنید و بر غذاهای با حجم کالری بیشتر تمرکز کنید.ولی اگر وزن اضافه نمیکنید باید بیشتر بخورید.

همچنین,وقتی ترکیب بدنی خود را تغییر میدهید,نیاز دارید کمی کارها را با زور و اجبار انجام دهید.بدن شما نمیخواهد تغییر کند و مهم نیست حتی این تغییر افزایش وزن باشد یا چیز دیگر.باید بدنتان را با هدفتان سازگار کنید و بله این مدت کمی سخت میگذرد.

  1. بر پیشرفت تمرکز کنید

همانطور که در بالا اشاره شد,تمرینات شما باید واقعا کمتر از یک ساعت باشد.ولی اصول دیگری که باید در خانه رعایت کنید اطمینان از این است که شما در ورزش خود در حال پیشرفت هستید.با اینکه این کار بسیار آسان است ولی بسیاری از افراد از پس آن بر نمی آیند.آنها میزان و مقدار ورزش و تمرینشان را بیشتر و بیشتر میکنند تا جایی که مدت تمرین آنها به ۲ ساعت میرسد.

کارهایی هستند که باید مدتی آنها را انجام دهید و ممکن است نتایجی هم بگیرید.اما اگر میخواهید وزن اضافه کنید,بهتر است بر پیشرفت در هم تعداد دور ها یا افزایش وزن وزنه ها در برنامه ی اصلیتان تمرکز کنید.درست مثل پر خوری,این نیز همینطور است و باید خودتان را در محدودیت و فشار قرار دهید.

  1. محدوده ی تعداد دور های تمرین را هر ۳ تا ۴ هفته تغییر دهید

توصیه میکنم هر ۳ تا ۴ هفته تعداد دور تمریناتتان را تغییر دهید تا از دارو ها دوری کنید,مگر اینکه همین الان هم وزن اضافه میکنید و پیشرفت دارید.تغییر تعداد دور ها باعث میشوند بدن شما با فشار جدید سازگاری یابد که باعث میشود به صورت عضله ای وزن اضافه کنید.این تاکتیک بسیار بهتری نسبت به افزایش تعداد ست ها و کار بیشتر در روتین روزانه است.

  1. به رستوران بروید

به یاد داشته باشید,این توصیه ها برای افراد بسیار لاغر است…اما من به شخصه دوست دارم یک بار در هفته به رستوران بروم.امتحان کنید و این برنامه ی غذایی را بعد از یک ورزش سخت قرار دهید تا بیشتر کالری ها برای تقویت عضلات به کار روند که این امر به شما کمک میکند پوند های اضافه ی وزن را در قسمت های درست بدن به دست آورید.زیاده روی نکنید,اما این به بدن شما تمرین میدهد تا غذای بیشتر را بپذیرد و اشتهای شما را در روزهای آینده افزایش میدهد.از این استراتژی کمال بهره را ببرید.

  1. از یک افزایش دهنده ی وزن استفاده کنید

میدانم که از کمپانی های مکمل بدنسازی بد گفتم,اما حقیقت این است که,اگر بیش از این نمیتوانید غذاهای مقوی بخورید(که گزینه ی بهتری هستند)باید از یک مکمل افزایش دهنده ی وزن استفاده کنید.یک مکمل افزایش دهنده ی وزن به زبان ساده کالری هایی به شکل یک ترکیب میباشد.بنابراین به جای خوردن برنج,سبزیجات و مرغ,میتوانید از یک ترکیب استفاده کنید.

اینها انتخاب های دیگری برای بین وعده های غذایی میباشند.ولی مطمئن شوید حداقل سه وعده غذای اصلی داشته باشید و بیش از سه مورد ترکیب افزایش دهنده ی وزن استفاده نکنید.به هر حال روش بهتر این است که تکیب خاص خود را با میوه ها و پودر پروتئین بسازید.این گزینه ی بسیار بسیار بهتری است.بسیار خب,پس شروع کنید این راهنمایی ها را به صورت عملی مورد استفاده قرار دهید و قاعدتا باید سریعا شروع به افزایش وزن کنید.

 

مطالب داغ :

چگونه سریع عضله سازی کنیم ؟

تمرین کنید,بخورید,بخوابید,تکرار کنید. با این فلسفه و این ۶ راهنمایی حرفه ای , در راه صحیح عضله سازی زیاد قرار میگیرید! شما همه ی جلسات شیرین تمرینتان را با این باور که بدن شما هیچ انتخابی جز رشد ندارد سپری کردید,با این حال هفته ها گذشته است و هیکل و نیروی شما چیز دیگری را نشان میدهد.ممکن است توسط این افکار …

———————————————————

ایجاد شوک در پشت بازو با رونی کلمن

رونی کلمن دارنده هشت کاپ قهرمانی مستر المپیا: در طول سالهای رقابت، برنامه خاصی برای اعمال شوک در پشت بازو ها نداشتم،بلکه به یک قانون کلی پایبند بودم:اینکه در هر جلسه تمرین برای اعمال شوک در این بخش بدنم انجام می دادم،هدفم این بود به چنان پمپ خونی دست یابم که بتوانم واقعا تورم و تغییر حجم پشت بازو هایم …

———————————————————

بهترین زمان برای ورزش

برخی افراد عقیده دارند که ساعت ۶ صبح بهترین زمان برای ورزش کردن است و آنان را در طول روز پر‌انرژی نگاه می‌دارد. برخی دیگر ورزش قبل از ظهر و برخی نیز پیاده‌روی بعد از شام را ترجیح می‌دهند. اما به راستی بهترین زمان ورزش کردن چه موقع از روز است؟ اگرچه تا کنون ارتباطی بین ساعات خاصی از روز و …

———————————————————

برنامه تمرینی بدنسازی (شماره ۱)

برنامه تمرینی پیش رو برای افرادی میباشد که قصد افزایش حجم و قدرت در عضلات را دارند.این برنامه تمام عضلات بدن را تحت تاثیر قرار میدهد و روی هیچ یک از عضلات بدن متمرکز نشده . یکی از مشخصه های برنامه تمرینی خوب،در اولویت قرار دادن عضلات بزرگ میباشد که در این برنامه هر روزتمرین تنها یک عضله بزرگ تحت …

حتما ببینید

بهترین زمان چربی سوز - www.maxstar.ir

بهترین زمان چربی سوزی و کاهش وزن

بهترین زمان چربی سوزی و کاهش وزن پس از دست کشیدن از تمرین با وزنه, …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.